ТОМ САУТТЕР, трейдер, CZ Food and Beverages Service: За результатами сезону Польща може стати четвертим за величиною виробником молока в ЄС

Том Сауттер, трейдер компанії CZ, ділиться своїми спостереженнями щодо молочних ринків та експорту.

Основне: В Європі ситуація з виробництвом молока  різна в залежності від країни. Високі показники в Німеччині та Польщі контрастують із слабкими результатами в Ірландії та Франції. Потенційне зниження європейської процентної ставки може зробити експорт більш конкурентоспроможним. Тим часом у Новій Зеландії падіння виробництва може прискоритися через холодну та суху погоду.

Змішані прогнози в Європі

Багато хто у Західній Європі нарікає на постійну сіру, вологу та холодну погоду. Навряд чи таку погоду можна назвати класичним початком європейського літа!

Виробництво молока в Німеччині йде досить добре. Ми повинні пам’ятати, що 2023 рік був дуже вдалим, але дані цього року демонструють додаткові незначні досягнення. Франція пережила свій пік і справді бореться за збереження рівня виробництва — її показники 2024 року будуть найгіршими за останні п’ять років.

Великобританія також стикається з погодними проблемами, які перешкоджають виробництву молока. Чистий результат у «великій трійці» є однозначним. До 16-го тижня року сукупне виробництво молока з початку року впало лише на 0,07%.

У ширшому ЄС ландшафт виробництва молока значно відрізняється. В Ірландії ситуацію називають «лякаючою»: з початку року показник знизився на 8%. Натомість Польща переживає чудовий сезон. Завдяки суворим нормам, які стосуються голландських фермерів, Польща готова випередити Нідерланди та стати четвертим за величиною виробником молока в ЄС. Польща також може випередити Великобританію, якщо сезон продовжуватиметься так, як він розвивався до сих пір.

Ціни залишаються стабільними

Виплати за сире молоко по всьому ЄС залишаються високими, у середньому перевищуючи 46 євро/CKG із грудня 2023 року, згідно з даними EU MMO. Я спостерігаю за високими цінами, щоб стимулювати сильний європейський період «плеча». Якщо це таки відбудеться, слідкуйте за швидким зростанням акцій СЗМ в ЄС.

Ціни на молоко в Польщі є особливо високими – близько 47,62 євро/CKG, і очікується, що це стимулюватиме подальше зростання виробництва молока. Зауважимо, що Польща розміщує значну кількість українських біженців, що також збільшує споживання рідкого молока місцевого виробництва. Проте ми все ще очікуємо, що надлишки польського сухого молока потраплять на експортний ринок, особливо в Північну Африку.

Хоча Федеральна резервна система США не очікує зниження ставок у червні, очікується, що Європейський центральний банк знизить процентні ставки пізніше цього тижня. Аналітики очікують скорочення з рекордно високого рівня в 4% до 3,75%, і ф’ючерси EURIBOR на 24 червня вже відображають це зниження. Будь-яке скорочення призведе до того, що євро послабиться по відношенню до долара США, і, таким чином, СЗМ ЄС стане більш конкурентоспроможним на світовому експортному ринку.

Повністю коментар Тома Сауттера читайте тут: czapp.com

Останні новини: