В. Жебровський, в.о. президента KZSM, просить уряд Польщі скасувати Фонд захисту сільського господарства

Веслав Жебровський, в.о. президента Польського обʼєднання молочних кооперативів (KZSM), звернувся до  прем’єр-міністра Дональда Туска та міністра сільського господарства та розвитку села Чеслава Сєкерського з проханням скасувати або тимчасово призупинити діяльність Фонду захисту сільського господарства.

У листі зазначається:

“Від імені всіх молочних кооперативів прошу скасувати або тимчасово припинити діяльність Фонду захисту сільського господарства. Наше прохання продиктовано складною ситуацією на ринку молока в Польщі, а також в Європейському Союзі та в усьому світі.

Така ситуація спричинена нестабільністю на світових ринках, яка посилюється війною в Україні та на Близькому Сході. Транспортні труднощі у перевезеннях через Червоне море та інші економічні умови призвели до зниження споживання молочних продуктів. Крім того,  введене скасування митних зборів ЄС на продукти з Нової Зеландії.

З початку 2024 року закупівельні ціни на молоко повинні були бути знижені, і кінця таким рішенням не видно, тим більше, що в найближчі місяці буде збільшення виробництва молока на фермах. Молочні кооперативи зменшують витрати, до яких включено додаткові збори та податки, а також високі витрати на комунальні послуги, тару, гонорари, зарплати тощо. Це відчують насамперед фермери, власники молочних кооперативів, які і так перебувають у дуже складному матеріальному становищі, внаслідок чого виникають страйки та загальне невдоволення.

Посилаючись на вищевикладене, ще раз просимо проаналізувати доцільність навантаження, покладеного на Фонд захисту сільського господарства в такій складній ситуації.

Підпис: Веслав Жебровський”

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: