ВАДИМ ЧАГАРОВСЬКИЙ, голова СМПУ: Про деякі зміни, яких потребує молочна галузь

8 лютого, виступаючи перед учасниками виїзних слухань Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, Вадим Чагаровський торкнувся деяких питань молочної галузі, які важливо вирішити найближчим часом:

“Потрібно внести зміни до Закону про державний контроль, щоб дозволити інспектору Держпродспоживслужби у разі переведення підприємства у статус “діяльність призупинена” та перебування його в такому статусі більше 3 місяців, анулювати експлуатаційний дозвіл. Чому? Тому що зараз на базарах, у маленьких магазинчиках, продається продукція тих підприємств, діяльність яких “призупинена”. Тобто, під їх іменем випускається якась продукція.

Щодо статистики. В Україні існує “Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин”.  Але робота з ідентифікації тварин не завершена, і це не дає можливості дізнатися, яким насправді є поголівʼя. А воно значно менше, ніж та цифра, що наводиться в статистиці. Не знаючи реальної кількості поголівʼя, ми, відповідно, не можемо говорити про показники ринку молока і виробництва. Тому роботу з ідентифікації худоби треба завершувати.

Хотів би знову привернути увагу до проблеми фальсифікації молочної продукції. Зараз силові структури не мають достатньо законних підстав, щоб вести розслідування у випадках фальсифікації. Справа в тому, що у нас в законах немає визначення терміну  “фальсифікація”. Потрібно законодавчо дати юридичне визначення – що таке “фальсифікація”. Насправді фальсифікація – це умисна дія, продуктове шахрайство. І якщо за шахрайство кримінальним кодексом передбачено покарання, то за продуктове шахрайство ніякого покарання немає. А ті штрафи, які зараз існують – це не покарання. Якщо ж фальсифікатори будуть знати, що за фальсифікацію їх буде покарано як за кримінальний злочин, вони будуть думати, перш ніж робити таке.

Ще одне давно назріле питання – Закон “Про молоко та молочні продукти”. Його було прийнято ще у 2004 році і зараз він застарів, бо ми за останні 10 років прийняли ряд законів, які відповідають вимогам ЄС, у той час як згаданий закон цим вимогам не відповідає. Можу сказати, що у нас зараз є достатньо законів і нормативних документів, щоб забезпечити якість і безпечність молочних продуктів. Тому Закон “Про молоко та молочні продукти потрібно відмінити”.

Останні новини: