АЛЕКСАНДР АНТОН, генеральний секретар EDA: Український молочний сектор є частиною європейської молочної родини

З промови Александра Антона, генерального секретаря Європейської Молочної Асоціації (EDA) до українських молочних компаній під час конференції Молочний Бізнес:

Дозвольте мені чітко сказати: український молочний сектор є частиною європейської молочної родини!

Разом із СМПУ ми дбаємо про те, щоб український молочний сектор був визнаний важливим також у Брюсселі на рівні ЄС – це не завжди легко, оскільки інші агропродовольчі сектори, як правило, займають більш помітне місце в публічних дебатах.

В Україні вже є 55 молочних переробних майданчиків з дозволом на експорт української молочної продукції до ЄС.

Зараз діє політика «без тарифів, без квот» та «автономні торговельні заходи ЄС»: це означає, що українська молочна продукція на даний момент має доступ до Єдиного ринку ЄС. Наше завдання – довгострокова дія цієї політики.

Ми підтримуватимемо СМПУ в аналізі та експертизі потреб українського молочного сектору в контексті «Швидкої оцінки шкоди та потреб»: лише за перший рік війни українському агропродовольчому комплексу завдано прямих збитків на суму близько 10 мільярдів доларів. ЄС запровадив «Програму сприяння Україні» на 50 мільярдів євро на наступні чотири роки – ми хочемо переконатися, що молочний сектор інтегрований у цю інвестиційну програму ЄС.

Ми почали працювати над наступною Спільною аграрною політикою ЄС, яка діятиме з 2027 року і яка так чи інакше має бути «придатною для України» — ми вже ведемо дискусії з політикам ЄС щодо різних інтеграційних сценаріїв.

 

Останні новини: