Український ринок сиру дещо пожвавішав

У вересні український ринок сиру дещо ожив, але не так помітно, як очікували виробники. Базові ціни було піднято, але продажі все одно потрібно стимулювати акціями.  ІНФАГРО

Сир залишається надто дорогим продуктом для більшості українців. І це не дивно, бо в умовах війни мало хто з них розбагатів, а ціни значно вищі довоєнних.

На вересень провідні сировари підняли ціни на сири як в очікуванні підвищеного попиту, так і через зростання вартості сировини. Не виключено, що виробники спробують і далі збільшувати ціни на сир, адже окремі з них вирішили, що уже зараз можуть собі дозволити закуповувати сировину навіть по 13 грн/кг. Така політика виглядає помилковою. Суттєве зростання вартості точно не дозволить нарощувати продажі з огляду на нинішню платоспроможність українців.

За рахунок диверсифікованої цінової політики поки що вдається експортувати значні обсяги сиру, при цьому слід зазначити, що 15% обсягу було відвантажено в ЄС. Це досить незвично для поточного року.

Імпорт сиру менший навіть в порівнянні з минулим роком. У серпні сиру завезено на 20% менше за показник аналогічного місяця 2022 року. Така слабка активність постачальників європейських сирів трохи дивує, адже сир в поточному році в ЄС дешевший ніж торік, а споживання в Україні зросло. Але ситуація може змінитися на користь імпортерів через наміри українських сироварів збільшувати ціни.

ІНФАГРО

Останні новини: