XIX Міжнародний форум молочних кооперативів розпочався у Білостоці, Польща

“Ми стикаємося з такими загрозами, як вплив війни, дефіцит і проблеми у виробництві та переробці молока”. Про це говорять організатори ХІХ Міжнародного форуму молочних кооперативів у Білостоці.

Дискусії в готелі «Gołębiewski» в Білостоці за участю експертів і політиків з усього світу стосуються сучасних викликів, з якими стикається молочний сектор.

  – Молочна промисловість у Польщі та в усій Європі стикається з величезним зростанням витрат виробництва.  Ми спостерігали деяке підвищення ринкових цін для молочних фермерів, але не бачили достатнього відшкодування витрат для них, – каже генеральний секретар COPA COGECA Пекка Песонен.

На збільшення собівартості виробництва вказує також організатор ХІХ Міжнародного форуму молочних кооперативів у Білостоці Агнешка Малішевська.

  – Ми говоримо про те, які рішення знайти, щоб уникнути небезпеки дефіциту продовольства чи труднощів закупівлі сировини у фермерів.  Йдеться також про розробку рішень, які дозволять нам підготуватися до важкого періоду – з яким ми, безсумнівно, вже маємо справу, – каже Агнешка Малішевська.

У четвер (8 вересня) в дискусії візьмуть участь, зокрема, єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський та віце-прем’єр-міністр, міністр сільського господарства Генрик Ковальчик.

Макс Фастєєв – старший аналітик молочного ринку, партнер проектів ІНФАГРО розповів про стан українського молочного сектору під час війни та прогноз цін сирого молока.

Цього року ціни на молочну продукцію на світових ринках суттєво зросли і в квітні досягли рекордного рівня.  Війна в Україні також вплинула на тенденцію зростання світових цін, хоча й опосередковано.  Україна експортує відносно мало молочної продукції, але для тваринників багатьох країн світу вона є провідним експортером зерна та олійних, комбікормів, реалізація яких зараз майже заблокована.  Він додав, що порівнюючи спотові ціни на сире молоко та молочну продукцію в Україні та ЄС, можна бачити, що зараз українські ціни на третину нижчі за європейські.

ІНФАГРО за матеріалами radio.bialystok.pl та linkedin.com/in/international-dairy-cooperatives-forum

Останні новини: