Європейська Комісія схвалила підтримку виробникам молока Іспанії, які постраждали від війни в Україні

Схвалено програму для Іспанії вартістю 169 мільйонів євро для підтримки молочного сектору в контексті вторгнення росії в Україну. 

Схема була затверджена відповідно до Тимчасової програми кризової державної допомоги, ухваленої Комісією 23 березня 2022 року відповідно до ст.  107 абзац.  3 літ.  b) Договору про функціонування Європейського Союзу («TFUE»), на визнання того, що економіка ЄС переживає серйозні складнощі.

Маргрете Вестагер, виконавчий віце-президент, відповідальна за конкурентну політику, сказала: «Ця програма на 169 мільйонів євро дозволить Іспанії підтримати виробників молочної продукції, які постраждали від зростання вартості виробництва, спричиненого вторгненням росії в Україну та пов’язаними з нею санкціями.  Ми на боці України та її народу.  і ми продовжуємо тісно співпрацювати з державами-членами ЄС, щоб забезпечити своєчасне, скоординоване та ефективне впровадження національних заходів підтримки, водночас захищаючи рівні умови на Єдиному ринку.

Заходи підтримки для Іспанії

Іспанія повідомила Комісію про програму вартістю 169 мільйонів євро для підтримки молочного сектору в контексті вторгнення Росії в Україну.  За цією програмою допомога надаватиметься у формі прямих грантів.

Програма буде відкрита для виробників коров’ячого, овечого та козячого молока, які працюють в Іспанії, і які постраждали від підвищення цін на електроенергію, корми та паливо, викликане поточною геополітичною кризою та пов’язаними з нею санкціями.

Щоб покрити частину збільшення витрат, бенефіціари, які мають на те право, матимуть право на таку суму допомоги:

1. Для виробників коров’ячого молока: 210 євро за корову за перші 40 тварин;  140 євро за корову за кожну додаткову тварину до 180 тварин і 100 євро за корову з більш ніж 180 тваринами

2. Для виробників овечого молока: 15 євро за вівцю;

3. Для виробників козячого молока: 10 євро за козу.

Оцінка Єврокомісії

Комісія дійшла висновку, що іспанська схема відповідає умовам, викладеним у Тимчасовій антикризовій програмі.  Зокрема, сума допомоги не перевищуватиме 35 000 євро на одержувача;  і її буде надано не пізніше 31 грудня 2022 року.

Комісія також дійшла висновку, що система допомоги в Іспанії була необхідною, відповідною та пропорційною для усунення серйозних порушень в економіці держави-члена відповідно до ст.  107 абзац.  3 літ.  b) TFUE та умов, викладених у Тимчасовій антикризовій програмі.

На основі цих висновків Єврокомісія затвердила заходи допомоги відповідно до правил ЄС щодо державної допомоги.

Додаткова інформація

23 березня 2022 року Комісія прийняла Тимчасову антикризову програмуд ержавної допомоги, щоб дозволити державам-членам використовувати гнучкість, передбачену правилами державної допомоги для надання підтримки економіки в контексті вторгнення росії в Україну.

Тимчасовий кризовий механізм передбачає такі види допомоги, які можуть надаватися державами-членами:

1. Обмежені суми допомоги в будь-якій формі, до 35 000 євро для постраждалих від кризи компаній, що працюють у секторах сільського господарства, рибальства та аквакультури, і до 400 000 євро для постраждалих від кризи компаній, що працюють у всіх інших секторах;

2. Підтримка ліквідності у вигляді державних гарантій та субсидованих кредитів та допомоги для компенсації високих цін на енергоносії.  Допомога, яка може бути надана в будь-якій формі, частково компенсує підприємствам, зокрема енергоємним споживачам, додаткові витрати, які виникають у результаті надзвичайного підвищення цін на газ та електроенергію.  Загальна сума допомоги на одного бенефіціара не може перевищувати 30% прийнятних витрат, максимум до 2 мільйонів євро.  Коли компанія зазнає операційних збитків, може знадобитися додаткова допомога, щоб забезпечити продовження бізнесу.  Таким чином, для енергоємних споживачів допомога є більшою, і держави-члени можуть надавати допомогу понад ці обмеження до 25 мільйонів євро, а підприємствам у особливо постраждалих секторах та підсекторах – до 50 мільйонів євро.

Підконтрольні росії суб’єкти, які перебувають під санкціями, будуть виключені зі сфери дії цих заходів.

Тимчасові кризові рамки включають ряд запобіжних заходів:

  • Пропорційна методологія, яка вимагає, щоб розмір допомоги, яка може бути надана підприємствам, була пов’язана з масштабом їх економічної діяльності та їх впливом на економічні наслідки кризи;
  • Умови прийнятності, наприклад, визначення енергоємних споживачів як підприємств, для яких закупівля енергоносіїв становить не менше 3% вартості їх виробництва;
  • Вимоги сталого розвитку: державам-членам пропонується недискримінаційно враховувати екологічні вимоги або вимоги безпеки постачання при наданні допомоги на додаткові витрати, що виникають у результаті аномально високих цін на газ та електроенергію.

Тимчасові кризові рамки триватимуть до 31 грудня 2022 року. З метою правової визначеності Комісія до цієї дати оцінить, чи слід її продовжити.  Крім того, протягом періоду застосування Комісія перегляне зміст і сферу дії рамок у світлі подій на енергетичних ринках, інших ринках сировини та загальної економічної ситуації.

Тимчасовий антикризовий механізм доповнює широкі можливості держав-членів щодо розробки заходів відповідно до існуючих правил ЄС щодо державної допомоги.  Наприклад, правила ЄС щодо державної допомоги дозволяють державам-членам допомогти компаніям впоратися з нестачею ліквідності та потребою в терміновій рятувальній допомозі.  Більше того, ст.  107 абзац.  2 літ.  b) Договору про функціонування Європейського Союзу дає можливість державам-членам компенсувати компаніям збитки, безпосередньо заподіяні винятковою подією, як-от подія, викликана поточною кризою.

ІНФАГРО за матеріалами www.forummleczarskie.pl

Останні новини: