Valio продає російський бізнес компанії Велком

Фінська молочна компанія Valio завершила переговори про ліквідацію своєї діяльності в росії. Valio продасть виробництво бізнес групі Велком.  Угода відбудеться негайно. Персонал Valio в росії перейде до Велком Груп.  Сторони вирішили не розголошувати вартість угоди.

Після завершення транзакції діяльність Valio в росії завершиться. Транзакція включає російське виробництво Valio включно виробництво плавленого сиру в Єршово.  В угоду також входить виробництво плавленого сиру марки Viola, який продається і виробляється в росії.  Новий власник має право продовжувати виробництво та продаж плавлених сирів Viola в росії.

Бренд Valio і надалі буде зустрічатися на полицях магазинів у росії до тих пір, поки не буде вичерпано пакувальний матеріал і не закінчиться термін придатності продуктів.  Велком повинна до кінця року в рамках перехідного періоду припинити використовувати в росії бренди, які не включені в угоду.

Права бренду свіжих сирів Valio Viola, що продаються у Фінляндії та виробляються компанією Valio у Фінляндії, не включені в угоду.

У 2020 році чисті продажі Valio в росії склали 87 мільйонів євро (93 мільйони доларів) і становили приблизно 5% світових чистих продажів Valio, які становили близько 1,8 мільярда євро (1,92 мільярда доларів).  7 березня 2022 року Valio вирішив вийти з операцій у росії.

Valio експортує продукцію приблизно в 60 країн світу.  Загальна вартість міжнародних операцій та експорту Valio становить близько 750 мільйонів євро (801 мільйон доларів США) на рік, що становить близько 40% від загального чистого обсягу продажів Valio.

«Напад росії на Україну унеможливив продовження нашої діяльності в росії як з етичної точки зору, так і з точки зору бізнесу.  Виїзд з росії в цій ситуації виявився складним через постійно змінюване законодавство та взаємні санкції.  Протягом весни ми шукали рішення та відповідного покупця.  Завдяки транзакції ми завершимо цей процес, і наші операції в росії закінчаться», — сказала генеральний директор Valio Аннікка Хурме.

ІНФАГРО за матеріалом dairyreporter.com

Останні новини: