Підприємства молочної галузі пристосовуються до ведення бізнесу в умовах воєнного часу

Молокозаводи України пристосовують виробництво до умов воєнного часу. Хоча, на жаль, не всі підприємства галузі зараз мають можливість працювати.

Деякі заводи опинилися на тимчасово окупованій території чи в прифронтовій зоні і або не працюють, або працюють зі значними обмеженнями. Проте цілий ряд підприємств навіть спромігся суттєво збільшити обсяги переробки молока. Вони поки що не відчувають браку сировини і налагодили нові канали збуту. Навіть в умовах припинення імпорту працюючі заводи уже здатні забезпечити поточний попит на молочні продукти на підконтрольних Україні територіях.

Все активніше до вирішення проблем галузі долучаються уряд та Верховна Рада. Законодавці постійно вводять нові правила для спрощення діяльності підприємств і гарантування продовольчої безпеки країни. Найвагомішим внеском у відновлення функціонування галузі стало запровадження державних закупівель масла, сиру, молока тривалого зберігання, молочних консервів і сухого молока. Цей механізм уже працює, що дозволяє активно переробляти молоко.

Проте державні закупки молокопродуктів не можуть тривати безкінечно. Споживання молокопродуктів в Україні скоротилося як через масовий виїзд біженців за кордон (вже понад 5 млн), так і через через логічне скорочення споживання продуктів харчування не першої необхідності –високомаржинальних молочних продуктів типу молочних десертів, витриманих сирів і т.і., а також зниження платоспроможності українців в умовах війни. Тому в країні буде надлишок молока, який необхідно переробляти на біржові молокопродукти і відправляти на експорт. Але з експортом поки що є великі проблеми: відвантаження через море неможливе, а логістика через Європу складна і дорога.

В умовах вірогідного надлишку молока і проблем з експортом, для збереження молочної галузі країни важливим стає недопущення імпорту готових молокопродуктів з ЄС. Торговельні мережі та деякі імпортери постійно наполягають на розширенні асортименту молочних товарів у списку критичного імпорту, у той час як Спілка молочних підприємств, захищаючи інтереси вітчизняної молочної галузі, наводить аргументи для вилучення молочних продуктів зі списку та стверджує, що немає необхідності витрачати дорогоцінну валюту на ввезення молочних продуктів, адже українські молочники в змозі повністю забезпечити внутрішній ринок України вітчизняними молокопродуктами.

ІНФАГРО

Останні новини: