Геополітичні ризики підвищують ставки на молочному ринку

Пропозиція молока залишається обмеженою, а геополітичні ризики підвищують ставки в умовах і без того високих цін, повідомляє Rabobank у своєму останньому звіті Commodity Markets Research.

Аналітики ЄС продовжують вказувати на зниження виробництва молока в річному обчисленні.  Останній звіт із США також показує, що виробництво молока в лютому впало на 1% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  У тому ж місяці виробництво молока в Новій Зеландії скоротилося на 8,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Rabobank зазначає, що поголів’я дійних корів у США дещо збільшилося в лютому вперше за 8 місяців.  Тим не менш, поголів’я корів на 96 000 голів нижче рівня минулого року, що робить позитивний приріст виробництва молока недосяжним.

«Наявність телиць на заміну також нижча рівня минулого року, що стає перешкодою для будь-якого значного збільшення поголів’я корів.  У зв’язку з цими обмеженнями пропозиції ціни на молочні продукти залишаються підвищеними», – йдеться у звіті.

Rabobank наголошує, що попит на імпорт з боку Китаю в 2022 році розпочався повільніше, зі зменшеними обсягами продукції на 2% до лютого.  «Однак імпорт незбираного сухого молока зріс на 25% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року за перші 2 місяці.  Тим часом імпорт сироватки знизився на 38% до

Rabobank пише, що війна між Росією та Україною додає невизначеності до і без того нестабільного світового молочного ринку.  «Молочна продукція з ЄС і США була заблокована в Росії з 2014 року, тому прямий вплив обмежений, але непрямий вплив буде відчуватися з кількох сторін.  Ціни на корми, добрива та енергоносії стикаються з підвищенням».

Згідно з дослідженням Rabobank, високі ціни на енергоносії впливають на всю економіку.  «Але в молочному секторі це матиме особливий вплив на енергоємні роботи, такі як розпилювальні сушарки для сухого знежиреного молока, незбираного сухого молока та сироватки».

Rabobank очікує, що цей тиск буде найсильнішим в ЄС, де приблизно третина поставок газу- з Росії.  «Скачки цін на природний газ можуть перешкодити надходженню молока до заводів, що займаються сушінням молока, хоча позиції заводів з виробництва сиру і сироватки можуть бути трохи кращими».

Підставою для високих цін на енергоносії є те, що, коли ціни на нафту високі, попит на молочні продукти, як правило, зростає в нафтовидобувних економіках.  «Більшість невизначеності на світових ринках зараз є підтримкою цін на молочні продукти», – йдеться у звіті.  «Головний негативний ризик для ринків полягав у тому, якщо Китай залучиться до російсько-українського конфлікту до такої міри, яка призведе до серйозних санкцій».

Ціни на останньому глобальному аукціоні молочної продукції 15 березня взяли паузу в зростанні і знизилися на 0,9% порівняно з попередньою подією.  Але вони залишаються на рекордно високому рівні.  Сухе знежирене молоко зросло на 1,6% до 4545 доларів США за метричну тонну, а незбиране сухе молоко впало на 2,1% до 4596 доларів США за метричну тонну.

ІНФАГРО за матеріалами dairyglobal.net

 

 

Останні новини: