Rabobank прогнозує відновлення обсягів виробництва молока у світі з 2 півріччя 2022 року

В останньому аналітичному звіті Rabobank прогнозує розвиток ситуації на світовому молочному ринку.

Волатильність завжди супроводжується невизначеністю. А в глобальному масштабі невизначеності на молочних ринках не бракує.

Ще до війни росії в Україні світові ціни на молочну продукцію різко зросли через дефіцит пропозиції. Основні експортні регіони боролися з поганими погодними умовами, що призвело до річного дефіциту, який був набагато гіршим, ніж очікувалося у другій половині 2021 року. Оскільки дефіцит навряд чи зникне у найближчій перспективі, Rabobank очікує продовження зниження обсягів виробництва молока в 1 півріччі 2022 року. Виробництво в регіонах-експортерах «Великої сімки» склало 0,7% р/р порівняно з найвищим показником минулого року і почне помірними темпами відновлюватися, починаючи з 2 півріччя 2022 року і до 1 півріччя 2023 року.

Відпускні ціни на молоко-сировину слідували за зростаючими цінами біржових молочних товарів в усьому світі, з більшим потенціалом зростання в деяких регіонах. Тим не менш, зростання вартості ресурсів, брак робочої сили, несприятливі погодні умови, а також змінна якість кормів і їх ціна продовжують обмежувати можливості виробництва молока.

Очікується, що експорт молочної продукції сповільниться у 2022 році після зростання на 4% у 2021 році, незважаючи на всі проблеми з ланцюгом поставок. Зростання експорту, яке спостерігалося в 2021 році, навряд чи повториться в 2022 році, оскільки дефіцит пропозиції значно зменшує експортний надлишок з експортних регіонів Великої сімки. Дорогі молочні продукти можуть обмежити апетити імпортерів. І навпаки, зростання цін на нафту в минулому підтримувало ціни на СНМ, а підвищена турбота про продовольчу безпеку може призвести до активних стратегічних закупівель.

Інфляційний тиск зростає у всьому світі, прогнози дедалі погіршуються, що викликає запитання: «Як довго?». Молочні продукти залишаться на високому ціновому рівні протягом всього часу до середини року на тлі обмеженої пропозиції. Довгострокова перспектива залежить від поведінки споживачів і нормалізації ринкових умов, і обидва ці фактори дуже непередбачувані.

ІНФАГРО за матеріалами Dairy Quarterly Q1 2022, Rabobank

Останні новини: