Fonterra, NZX та EEX стануть партнерами GDT

Fonterra домовилася про стратегічне партнерство з Новозеландською біржею (NZX) і Європейською енергетичною біржею (EEX) про їх партнерство з молочним кооперативом Fonterra у Global Dairy Trade (GDT).

Очікується, що договір партнерства буде укладено в середині 2022 року за умови схвалення правлінням, отримання дозволу від європейських і інших відповідних органів, що опікуються дотриманням закону про конкуренцію та завершення оформлення документації транзакції, причому Fonterra, NZX та EEX мають рівні  по одній третині (33,33%) частки участі у глобальній аукціонній платформі молочних продуктів.

Виконавчий директор Fonterra Майлз Харрелл сказав, що перехід до ширшої структури власності знаменує собою наступний крок в еволюції GDT як незалежної, нейтральної та прозорої платформи для визначення цін, що забезпечує їй присутність у відомих міжнародних регіонах виробництва молочної продукції та створює можливості для майбутнього зростання.

«Наша увага зосереджена на пошуку найкращих партнерів, і NZX та EEX поділяють наше бачення міцнішої та ліквіднішої аукціонної платформи, яка принесе користь усім залученим.  Ми також маємо узгоджені позиції щодо майбутніх можливостей GDT як найнадійнішого в світі орієнтира щодо цін на молочну продукцію».​, – сказав Майлз Харелл.

Виконавчий директор NZX Марк Петерсон сказав, що визначення індексу цін, яке GDT забезпечує міжнародній молочній промисловості, має вирішальне значення для боротьби з волатильністю цін та пов’язаними з цим ризиками.

Директор зі стратегії EEX д-р Тобіас Паулан зазначив: «Стати акціонером Global Dairy Trade ідеально відповідає стратегії EEX, що включає в себе класи активів, які ми вже успішно обслуговуємо у глобальному вимірі.  З нашим досвідом роботи з провідною європейською торговою платформою для ф’ючерсів на молочні продукти, а також з кількома спотовими контрактами в енергетичному просторі, ми віримо, що можемо бути корисними, підтримуючи бачення GDT щодо зростання. ​​

Директор GDT д-р Ерік Хансен коментує: «GDT вітає NZX та EEX як нових акціонерів.  Разом із Fonterra ми зможемо розвивати наш успіх у створенні глобального бренду та використовувати досвід у визначенні цін, щоб створити більше можливостей для наших клієнтів. ​

«Прихильність усіх трьох акціонерних партнерів меті GDT щодо визначення надійних цін підтримує ініціативу щодо збільшення ліквідності GDT, залучення нових поставок з відомих регіонів виробництва молочної продукції. Це зміцнить зв’язки GDT з фінансовими торговими платформами».

ІНФАГРО за матеріалами dairyreporter.com

Останні новини: