Ситуація в Україні є проблемою для польської молочної галузі, – Forum Mleczarskie

Погіршення ситуації на кордонах України становить значну загрозу для торгівлі з Польщею. Можливий спалах збройного конфлікту призведе до порушення зовнішньої торгівлі сичужним сиром, сиром та йогуртом.

За даними Forum Mleczarskie та дослідницької компанії Sparks Polska, лише в першому півріччі 2021 року Україна була основним одержувачем польських йогуртів з обсягом 3,5 тис.т на суму 4,2 млн. дол. США з часткою 17%. За цей же період з Польщі в Україну було вивезено 3,76 тис. т свіжих сирів на суму 14 млн. дол. США, частка в експорті цієї категорії на рівні 5,4%.

Нагадаємо, що Міністерство економіки України з грудня 2021 року розглядає заявку 23 молокозаводів, об’єднаних у Спілку молочних підприємств України. У заяві чітко зазначено, що імпорт сиру в Україну негативно впливає на становище українських виробників. Ситуація схожа на минулорічну, коли група з 14 виробників підготувала заяву про проведення спеціального розслідування щодо зростання імпорту в Україну для захисту вітчизняних виробників. Уже тоді наведені дані свідчили, що у 2020 році з Польщі в Україну було направлено близько 47 тис. т сиру, 28 тис. тонн незбираного молока та 12 тис. тонн вершкового масла. Як повідомляють польські євродепутати у своїх запитах: за даними Державної митної служби, імпорт сиру в Україну зріс з 23,7 тис.т  у 2019 році до 46,7 тис. т у 2020 р. У 2020 році також різко зріс імпорт молока (в 3,6 рази), вершків (3,3 рази) та вершкового масла (у 2,5 рази).

Основними польськими постачальниками в Україну є Mlekpol (SM), Mlekovita Group та Spomlek (SM).

forummleczarskie.pl

Останні новини: