Угорщина запровадила державне регулювання цін на продукти

Угорщина зафіксувала ціни на шість продуктів харчування на рівні 15 жовтня 2021 року, заявив за підсумками парламентського засідання прем’єр-міністр Віктор Орбан.

“Сьогодні ми вирішили, що втрутимось у ціноутворення шести продуктів: цукру-піску, пшеничного борошна, соняшникової рослинної олії, свинячих окістів, курячих грудок та коров’ячого молока 2,8% жирності. Це означає, що ціна на ці шість продуктів має повернутись на рівень 15 жовтня минулого року. Починаючи з лютого, так має бути у всіх магазинах”, – сказав Орбан у відеозверненні, опублікованому в його акаунті у Facebook.

Він зазначив, що уряд вдається до таких заходів, щоб захистити інтереси громадян в умовах зростання цін на продукти першої необхідності, спричинених енергокризою в Європі.

За словами Орбана, раніше Угорщина вже обмежила зростання цін на бензин та проводить політику зниження розмірів комунальних платежів.

Відчутне зростання цін на газ у Європі почалося з квітня-травня, коли середня ціна на споті по TTF коливалася в діапазоні 250-300 доларів за тисячу кубометрів. В останні дні літа вартість контракту з поставкою “на день уперед” перевищила 600 доларів, а вже на початку жовтня переступила поріг 1 тисячу доларів.

Таких стійко високих цін за всю історію функціонування газових хабів – з 1996 року – у Європі не було. Історичного максимуму на ф’ючерсному ринку — понад 1900 доларів за тисячу кубометрів — було досягнуто 6 жовтня. Експерти пов’язували зростання цін з кількома факторами: низьким рівнем заповненості європейських підземних сховищ, обмеженням пропозиції з боку основних постачальників та високим попитом на скраплений природний газ в Азії. Зараз ситуація на газовому ринку в Європі залишається складною: після зниження до 750 доларів на початку листопада ціни вже більше місяця перевищують 1 тисячу доларів, заповненість європейських газових сховищ — на мінімальному за багато років рівні і учасники ринку, як і раніше, побоюються фізичного браку газу у разі холодної зими.

milknews.ru

Останні новини: