ТПП України консолідує агропродовольчий бізнес для захисту від недобросовісних торгових практик

Питання обмеження нечесних торгових практик з боку торгових мереж стає все важливішим для українського агросектору.

Аграрії неодноразово зверталися до Торгово-промислової палати із проханням про врегулювання ситуації. Комітет підприємців АПК при Палаті опрацював звернення бізнесу і зібрав учасників ринку на розширене засідання 7 грудня 2021 року. В засіданні взяли участь представники Спілки молочних підприємств України та Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти».

Під час розширеного засідання Комітету підприємців АПК у форматі круглого столу «Запобігання недобросовісним торговим практикам: досвід ЄМ та законодавчі ініціативи в Україні» заслухали думки експертів, проаналізували європейський досвід і законопроекти щодо запобігання недобросовісним торговим практикам.

Президент ТПП України Геннадій Чижиков подякував Комітету підприємців АПК на чолі з Олегом Юхновським за увагу до потреб українських виробників і оперативну реакцію на запит бізнесу.

«Оскільки 40% української агропродукції споживає Євросоюз, ми зацікавлені як у запровадженні максимально наближених до європейських умов торгівлі, так і до адаптації європейського досвіду регулювання ринків. Ми об’єднали у ТПП України експертів, підприємців та виробників, щоб почути консолідовану позицію бізнесу щодо регулювання взаємовідносин  виробників харчової продукції з торговельними мережами», – сказав під час засідання президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Представники аграрного бізнесу, підприємці, науковці, експерти в галузі конкурентного права та представники органів державної влади висловили своє бачення вирішення проблеми.

Для України вкрай важливо в сьогоднішніх умовах переймати такий європейський досвід. Тому учасники Круглого столу детально ознайомились із досвідом ЄС з імплементації Директиви із запобігання недобросовісним практикам у торгівлі, який представили спікери заходу  міжнародний довгостроковий експерт – радник з питань агроторговельної політики проекту Агроторгівля України / Agritrade Ukraine Річард Муді, президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк та партнер правничої фірми «Софія» Олександр Паліводський.

За результатами обговорення буде сформовано консолідоване рішення в інтересах споживачів, виробників і торгівлі, яке Палата відстоюватиме на рівні державних інституцій.

ucci.org.ua

Останні новини: