Союзмолоко: виробництво товарного молока в РФ у 2021 році майже не зросте

Виробництво товарного молока в Росії за підсумками 2021 року може зрости не більше ніж на 1% через зниження продуктивності стада та скорочення поголів’я корів, що прискорюється.

Про це повідомив під час онлайн-конференції директор аналітичного департаменту Національної спілки виробників молока (Союзмолоко) Олексій Воронін.

“Цього року, напевно, в межах 1% можна буде чекати на приріст товарного виробництва – не більше 150-200 тисяч тонн. Наступного року, швидше за все, темпи можуть трохи зрости, але неістотно”, – заявив Воронін.

Виробництво товарного молока (сирого, що надходить з ферм на переробку – ред.) у Росії 2020 року становило 23,5 мільйона тонн, 2019 року – 22,5 мільйона тонн.

За оцінкою “Союзмолоко”, за дев’ять місяців поточного року вироблено 18,1 мільйона тонн молока, що на 0,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

“Ми не очікуємо на серйозне зростання виробництва товарного молока. І з огляду на те, що ключовим фактором є зниження прибутковості та зниження продуктивності, разом із скороченням поголів’я корів, що прискорюється, у наступному році серйозного приросту, як це було в 2020-2019 роках, коли ми спостерігали зростання на ринку на рівні 1 мільйона тонн товарного молока, мабуть, чекати не доводиться”, – сказав Воронін.

Подорожчання кормової бази в 2021 році стало причиною оптимізації витрат і погіршення раціону тварин, що спричинило зниження продуктивності в ряді господарств.

Тільки за останній рік кормова база зросла у вартості щонайменше на 20-50% залежно від категорії корму, зазначив Воронін. При цьому найбільш суттєве зростання – за високоенергетичними, високобілковими кормами.
Крім того, більш ніж на 20% виросли валютозалежні статті витрат, продовжив він, на 50% і більше подорожчали мінеральні добрива.

“Все це не могло не позначитися на прибутковості як у сировині, так і в переробці”, – сказав Воронін, зазначивши, що на даний момент зростання собівартості склало близько 17%, а порівняно з передпандемійними значеннями другої половини 2019 року – близько 30%. За рахунок підвищення ціни вдалося відіграти не більше 10%.

За даними Росстату, виробництво молока у Росії 2020 року у господарствах всіх категорій збільшилося на 2,7% проти показника попереднього року, до 32,2 мільйона тонн. За оперативними даними Мінсільгоспу РФ на 15 листопада, середній надій молока від однієї корови за добу становив 17,52 кілограми, на 0,91 кілограми (на 5,5%) більше, ніж роком раніше.

dairynews.ru

Останні новини: