IFCN: 75% викидів парникових газів молочної галузі припадає на країни, що розвиваються

Про те, якою є різниця у викидах парникових газів молочної галузі в країнах з різним рівнем розвитку, розповіла Аліс Діпенброк (Alice Diepenbrock) представник аналітичної мережі IFCN, в рамках Молочного форуму IFCN, присвяченого проблемі викидів парникових газів.

Усього 2,2% від загального обсягу викидів парникових газів у світі припадає на молочну галузь. При цьому 75% викидів у молочній галузі припадає на країни, що розвиваються.

У розвинених країнах за оцінками IFCN близько 3 млн. молочних ферм, середній розмір ферми – 34 корови на ферму, рівень продуктивності – 7,4 тонни на корову на рік, обсяг викидів вуглекислого газу на 1 кг молока 1,4 кг. З іншого боку, в країнах, що розвиваються, налічується близько 114 млн молочних ферм, по 2-4 корови на ферму з рівнем надоїв 1-2 тонни на корову на рік, обсяг викидів вуглекислого газу на 1 кг молока більше 3 кг.

За оцінками аналітиків IFCN виробництво молока у світі до 2050 року зросте на 437 млн. тонн порівняно з 2020 роком, середня продуктивність зросте на 2,1 тонни на голову, при цьому поголів’я скоротиться на 71 млн. голів.

78% зростання виробництва молока у світі до 2050 року забезпечать країни, що розвиваються, 93% зростання споживання молока також припаде на частку країн, що розвиваються (середній рівень споживання молока на душу населення зросте до 2050 року на 24,9 кг). Проте навіть на тлі зниження викидів на 1 кг молока на 36%, до 2050 року частка країн, що розвиваються, в загальному обсязі викидів молочної галузі становитиме 69%.

Учасники форуму IFCN зазначили, що для зниження викидів парникових газів з боку молочної галузі необхідний цілісний підхід, що охоплює всі ключові сфери молочного виробництва, які враховують регіональні особливості молочних ринків.

dairynews.ru

Останні новини: