У чому особливість мережі супермаркетів Lidl, яку чекають в Україні

Супермаркети Lidl відрізняються великими знижками, дешевою продукцією і при цьому відсутністю якісних вітрин і дорогого обладнання.

Про те, що може змінити новий рітейлер в Україні, повідомляється в матеріалі OBOZREVATEL.

АТБ – “м’який” Lidl

Дніпропетровські бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков, Віктор Карачун та Сергій Тарасюк зізнавалися, що спочатку намагалися копіювати бізнес-модель з Lidl, коли створювали свою мережу АТБ. Тоді товари продавалися на палетах, а замість комфорту покупцям пропонували низькі ціни. Але це не спрацювало і все ж довелося обладнати комфортні вітрини, правильно сортувати і розставляти товар.

Тоді в мережі АТБ почали впроваджувати свій “м’який” варіант Lidl – надали більше комфорту, але трохи підняли ціни.

Директор проекту Retailers.ua Юлія Белінська в коментарі OBOZREVATEL зазначила, що якби німецька мережа супермаркетів-дискаунтерів зайшла в Україну хоча б років 20 тому, то їм було б куди простіше.

“Ємність ринку для сильних гравців є завжди. Але будь-якому новому учаснику буде досить складно. Тут є сильні гравці, той же АТБ. Якби Lidl прийшов у 2000-му, коли АТБ був не такий сильний, тоді були б шанси. Зараз це зробити дуже складно “, – говорить вона.

Тут, як зазначає експерт, не можна виключати і можливість покупки європейським рітейлером вже існуючої в Україні мережі. Так зараз роблять багато – не доведеться вибудовувати цілу мережу, шукати приміщення, домовлятися з постачальниками. Завжди легше прийти вже на все готове.

Якими будуть ціни?

Lidl вважається рітейлером з “жорсткими дисконтом”. Бізнес-модель компанії схожа на роботу АТБ. На товари власного виробництва вони можуть робити істотні знижки, при цьому, наприклад, економлять величезні суми на рекламу, яскравій  упаковці, “особливих” рецептах.

Lidl присутній майже у всіх країнах Європи і намагається навіть просуватися на ринки США і Китаю. Всього по всьому світу є близько 4 500 філій цієї торгової мережі.

За рахунок чого в Lidl дешевше:

  • економлять на обладнанні (товари стоять просто в коробках на полицях)
  • економлять на кількості продавців в залі
  • дешевше продають товари власного виробництва
  • домовляються про знижки з постачальниками, тому що купують найбільшим оптом

В цілому Lidl асоціюють з низькими цінами і широким асортиментом товарів. У той же час, наприклад, у випадку з АТБ найчастіше мова йде про “магазини біля будинку” – товарів менше, але ось ціни помітно нижче, ніж у конкурентів.

OBOZREVATEL вирішив порівняти ціни в Lidl з українським АТБ і “Ашан” в Польщі. І, як з’ясувалося, в більшості випадків в Lidl товари дійсно дешевше. А деякі продукти в сусідній країні коштують значно менше, ніж в Україні. Нижче наводимо приклади.

Вартість кілограма цукру:
Lidl (Польща) – 11,12 грн
Ашан (Польща) – 16,61 грн
АТБ (Україна) – 25 грн

Кілограм картоплі:
Lidl (Польща) – 11,99 грн
Ашан (Польща) – 26,06 грн
АТБ (Україна) – 5,99 грн

Хліб (за кілограм):
Lidl (Польща) – 23,98 грн
Ашан (Польща) – 23,31 грн
АТБ (Україна) – 26,5 грн

Як видно, українці значно більше платять за хліб і навіть цукор, але можуть економити на картоплі. В цілому ж, поява нового гравця на ринку може позитивно вплинути на ситуацію: чим більше конкуренція, тим вигідніше будуть ціни та пропозиції.

Також цілком можливо, що новий рітейлер дасть можливість реалізовувати свій товар і українським компаніям.

Але тут варто враховувати, що в Україні Lidl доведеться купувати продукти у тих же виробників, у яких роблять закупівлі українські компанії. Адже возити з-за кордону молоко, м’ясо та інші товари вони не стануть, так як тоді доведеться підвищувати ціни.

Поки ж у АТБ є велика перевага. Мережа є однією з найбільших в Україні і може купити більше товару, ніж інші конкуренти. А значить, може розраховувати і на більш вигідні знижки. Очевидно, що спочатку Lidl буде вкрай непросто.

OBOZREVATEL також звернувся за коментарем до центрального офісу Lidl і в Асоціацію українських рітейлерів. Про те, чи підтвердить нова торговельна мережа свій запуск в Україні, OBOZREVATEL повідомить.

OBOZREVATEL, Олександр Литвин

Останні новини: