Держпродспоживслужба підтримує прийняття законопроєкту №5148 про підвищення якості та безпечності дитячого харчування

Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроєкт №5148, який сприятиме вдосконаленню нормативно-правового регулювання питань, пов’язаних з безпечністю та якістю дитячого харчування.

Крім того, прийняття законопроєкту дозволить підвищити якість харчових продуктів, зменшити захворюваність населення та гармонізувати українське законодавство у сфері дитячого харчування з вимогами законодавства держав-членів Європейського Союзу.

«Держпродспоживслужба підтримує прийняття законопроєкту №5148. Вважаю його дуже важливим для збереження здоров’я наших дітей та нації загалом. Це крок уперед по забезпеченню безпеки харчування дітей згідно останніх світових тенденцій. Вже близько десяти країн ЄС законодавчо врегулювали використання трансжирів», – підкреслила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Законопроєктом передбачені наступні зміни:

  • забороняється використовувати пальмову олію поряд з іншими жирами та білками немолочного походження у виробництві традиційних молочних продуктів
  • забороняється використовувати гідрогенізовану пальмову олію, гідрогенізовані рослинні жири, кунжутну та льняну олії, глютен, а також інгредієнти, вироблені із застосуванням пестицидів у виробництві дитячого харчування
  • забороняється використовувати гідрогенізовану пальмову олію, сухі молочні продукти з додаванням гідрогенізованих рослинних жирів у виробництві продуктів дитячого харчування та традиційних харчових продуктів, кондитерських виробів, у тому числі з какао, шоколаду та продуктів з вмістом шоколаду, морозива
  • встановлюється граничний вміст трансжирних кислот в харчових продуктах
  • встановлюється відповідальність за пропонування до реалізації або реалізацію харчових продуктів або кормів, що містять речовини та/або інгредієнти, заборонені законодавством (за таке порушення передбачається накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі сорока мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі двадцяти п’яти мінімальних заробітних плат (станом на 2021 рік це 240 000 та 150 000 гривень)
  • встановлюються особливості маркування харчових продуктів, що містять, складаються або вироблені з використанням пальмової олії або не містять, не складаються або вироблені без використанням пальмової олії.

dpss.gov.ua

Останні новини: