Визначення молочних продуктів стає більш розмитим – Rabobank

Зростання продажів рослинних альтернатив рідкому молоку і йогуртам, особливо на основі вівса і мигдалю, не залишився непоміченим, констатує Rabobank в щорічному звіті “Топ 20 найбільших молочних компаній”.

Найбільш примітно, що оборот Danone в молочних альтернативах після придбання WhiteWave Foods в 2017 році склав 2,2 млрд євро (2,5 млрд доларів США) в 2020 році, що знову на 15% більше, ніж в попередньому році. З урахуванням рослинних альтернатив, Danone могла б піднятися на третє місце в рейтингу 20 найбільших молочних компаній світу.

– Не дивлячись на те, що інші компанії-учасники рейтингу також мають в своєму продуктовому портфелі молочні альтернативи, оборот в цій категорії у них значно менше. Для порівняння – Oatly, відомий виробник рослинних “безмолочних” напоїв різко збільшила ринкову капіталізацію до більш ніж 10 млрд доларів США після свого дебюту на IPO в травні 2021 року. Компанія повідомила про виручку в розмірі 0,4 млрд доларів США в 2020 році, тому навряд чи вона ввійде в світову молочну топ-20 протягом найближчих декількох років.

Тим часом, позначення молочних продуктів також стає все більш розмитим, оскільки на ринок виходять гібриди, такі як бренд DFA Live Real Farms, в якому представлені “справжнє молоко і рослинні білки”, – підкреслюють в звіті Rabobank.

dairynews.ru

Останні новини: