За 10 років дохід фермерів в ЄС збільшився до 35 300 євро

З 2007 по 2018 рік середній дохід одного фермерського господарства в Євросоюзі збільшився і склав 35,3 тисячі євро, а на річну робочу одиницю (AWU) він досяг 22,5 тисячі євро.

Такі дані представлені в Економічному сільськогосподарському огляді ЄС. У ньому також говориться, що вартість сільськогосподарського виробництва в землеробстві за цей період збільшилася на 34 відсотки, а в тваринництві – на 36.

В агропромисловому комплексі Євросоюзу є значні відмінності. Так, найбагатші фермерські господарства, які отримують високий дохід, розташовані на заході альянсу, а скромним доходом задовольняються східні. Вище середнього отримують прибуток на одну річну робочу одиницю в тих господарствах, які сіють пшеницю та інші зернові, займаються виготовленням вина, вирощують сади і розводять ВРХ молочного напрямку.

Але найвигіднішою справою все ж стали свинарство і птахівництво: на одну AWU в 2018 році в цих галузях вийшло по 38,9 тисячі євро, причому чим більше ферма, тим вигідніше вирощувати птицю і свиней.

Євросоюз, де ратують за рівність статей, в своєму сільському господарстві його ще точно не досяг: дані Економічного сільськогосподарського огляду свідчать, що ферми, якими керують жінки, отримують менші доходи.

dairynews.ru

Останні новини: