40% українських фермерів займаються виключно рослинництвом, – опитування

Проєкт Німецько-український агрополітичний діалог (АПД) презентував суб’єктивну оцінку 400 аграрних виробників усіх форм та типів підприємств з України та Німеччини щодо індексу бізнес-клімату і розраховується тричі на рік починаючи з 2015 року.

Презентацію проводили під час онлайн-заходу на тему: «Аналіз, коментарі та покращення індексу аграрного бізнес-клімату (АБК)».

Опитувані оцінювали поточний стан умов господарювання та перспективи ділового року. Вони мали відповісти на 30 питань, зокрема, щодо зміни клімату та перспектив розвитку.

Згідно із результатами опитування, 70% українських та 76% німецьких респондентів – це фермери віком від 40 до 65 років. Близько 50% як українських, так і німецьких фермерів, які надали свої відповіді, мають академічний ступінь.

Більша частина підприємств має обробляє до 5 тис. га (відповідно 80% українських та 60% німецьких аграріїв). У цій сфері з німецького боку усі респонденти займаються рослинництвом. В Україні 40% фермерів мають змішане виробництво, а 40% займаються виключно рослинництвом.

agrotimes.ua

Останні новини: