Представники м‘ясо- і молокопереробної галузей повністю підтримують прийняття законопроекту № 5425-д

Представники м‘ясо- та молокопереробної галузей звернулися до депутатських груп та фракцій щодо усунення негативних наслідків впливу однократного зниження ставки ПДВ на м‘ясо-молочну сировину. – ІНФАГРО

Спілка молочних підприємств України, Асоціація «М’ясної галузі»  та Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» звернулися до народних обранців з відкритим зверненням, в якому надається аналіз тих негативних наслідків для м‘ясної та молокопереробної галузей, до яких призвела ініціатива однократного зниження ПДВ на поставки окремих видів сільськогосподарської продукції, при цьому ставка ПДВ на поставки продуктів харчування залишилася незмінною, 20%.

Представники асоціацій, які попереджали про можливі наслідки цієї новації для їх галузей ще на етапі розробки і прийняття Закону №1115, у відкритому зверненні наводять приклади реальних втрат, яких зараз зазнають підприємства, а також пересічний споживач, для якого все це вилилося в подорожчання продуктів.

Протягом всього періоду, з моменту введення Закону №1115 галузеві об’єднання спілкувалися з відповідними комітетами, Кабінетом міністрів України та народними депутатами, надавали дані виробництва та розрахунки, щоб довести хибність прийнятої ініціативи для тих товарних позицій, операції з якими відбуваються на внутрішньому ринку і тому у застосуванні до них цього Закону немає логіки та економічного сенсу. Зате є очевидна шкода, на яку детально вказано у зверненні.

Звернення підкріплене практичною пропозицією. Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики підготував компромісний проект Закону (5425-д), який вже рекомендований для прийняття у першому читанні та в цілому.

Представники м‘ясо- молочної галузі повністю підтримують дану законодавчу ініціативу.

ІНФАГРО

Останні новини: