Дефіцит сирого молока заміщається виробництвом молоковмісних продуктів

В умовах дефіциту молока сировини і дорожнечі натуральних молокопродуктів, багато операторів знаходять вихід у виробництві продуктів молоковмісних.  ІНФАГРО

Правда, їх споживання в країні скорочується, та й з експортом деяких видів з’явилися проблеми.  Проте в Україні використовуються величезні обсяги пальмового масла і його фракцій.  Наприклад, імпорт такого товару за 10 місяців поточного року склав понад 180 тис. т. На жаль, значна частка цього обсягу була використана на випуск всіляких спредів, сирних продуктів і згущеного молока.

Тобто, дефіцит молока в певній мірі гаситься заміщенням переробниками молочного жиру пальмовим, ну і звичайно ж імпортом.

Зростання імпорту загрожує не тільки переробникам, а й виробникам молока сировини.  Адже якщо в Україну зайдуть серйозні постачальники імпортних молокопродуктів, то це надовго, і вітчизняні виробники молочних продуктів вже не зможуть їх потім «посунути» на полиці.  А це означає, що додаткова сировина в перспективі їм не знадобиться.

Тому зараз всім – і виробникам, і переробникам молока, потрібно об’єднувати зусилля і добиватися від Уряду дієвої програми з порятунку галузі.  Нинішня підтримка поки що явно не дозволяє будувати оптимістичні прогнози.  Обіцяні тваринництву на наступний рік  2,5 млрд. грн.  держпідтримки (разом зі зберіганням і переробкою всієї сільгосппродукції), точно не виведуть галузь із кризи …

ІНФАГРО

Останні новини: