Хіп-хоп “подобається” сиру більше, ніж Моцарт

Швейцарські вчені дослідним шляхом з’ясували, що хіп-хоп впливає на процес дозрівання сиру сильніше, ніж класична музика Вольфганга Амадея Моцарта.

Дослідники провели експеримент, помістивши дев’ять головок сиру Емменталь вагою 10 кг кожна в окремі дерев’яні ящики в вересні 2018 року, щоб встановити, як музика впливає на процес дозрівання і смакові якості сиру, пише Reuters.

Різним голівках сиру протягом 24 годин кожен день включали певні композиції: хіп-хоп від A Tribe Called Quest – We Got it From Here, класику Моцарта – Чарівна флейта, рок від Led Zeppelin – Stairway to Heaven, техно від Vril – UV і дарк від Yello – Monolith. Один шматок сиру дозрівав без музичного супроводу.

За словами вчених, музика вплинула на смак і аромат сиру.
«Зразок хіп-хопу очолив список всіх сирів, завдяки музиці його смак став більш фруктовим. Він був найсильнішим з них з точки зору запаху і смаку », – розповіли вчені про висновки журі, яке провело “сліпу”дегустацію.

Голова і член журі швейцарського телебачення Бенжамін Лузуй сказав, що «відмінності були дуже чіткими, з точки зору текстури, смаку, зовнішнього вигляду, дійсно було щось зовсім інше».

Після того, як вчені встановили, що хіп-хоп найсильніше впливає на дозрівання, вони мають намір продовжити експеримент виключно з цим музичним напрямком.
«Ми візьмемо 5-10 видів сиру і будемо ставити йому хіп-хоп, потім порівняємо результати», – сказав сировар Біт Вампфлер, учасник проекту.

agroportal.ua, фото Reuters

Останні новини: