Китайські DRex Food і Xinrongji Holding можуть вкласти $1 млрд в АПК Білорусі

bel-china

Міністерство сільського господарства і продовольства Білорусі підписало з китайськими DRex Food Group і Xinrongji Holding Group протокол про співпрацю, який передбачає інвестиції в АПК республіки в розмірі близько $1 млрд, повідомив кореспондент агентства “Інтерфакс-Захід”.

Як повідомив журналістам Міністр сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Леонід Заєць, в рамках цих домовленостей китайська сторона має намір найближчим часом зареєструвати в Білорусії спільне підприємство, яке буде експортувати білоруські сільгосптовари і продовольство в Китай з щомісячним обсягом близько $10 млн. “Але це тільки початок. Я думаю, що цією сумою наші обсяги не обмежаться, вони, безумовно, зростуть, тому що у нас є можливість запропонувати КНР дуже широкий асортимент товарів “, – підкреслив Міністр.

Крім того, дана спільна компанія в перспективі буде наділена повноваженнями з купівлі часток у статутних капіталах молокопереробних підприємств Білорусі для модернізації їх виробництв і розширення асортименту продукції, що випускається.

Крім цього, продовжив Л.Заєць, китайська сторона планує створити підприємство з виробництва упаковки на основі поліолактиду в індустріальному парку “Великий камінь”. Виробництво буде базуватися на використанні картоплі і кукурудзи як сировини. “Це буде імпортозамінний і експортоорієнтований продукт, який дозволить замінити пластикову упаковку”, – зауважив Міністр.

За інформацією Л.Зайця, китайські компанії також мають намір розвивати молочне виробництво в Білорусії, взявши в оренду 20 тис. га землі для будівництва молочно-товарних комплексів із загальним поголів’ям худоби 40 тис. голів. “Ми розглядаємо для цього схід Могилевської області – Климовицький і Чауський райони”, – уточнив глава Мінсільгосппроду.

“Крім цього, вони виявили бажання опрацювати питання про вкладення інвестицій в наші підприємства переробки “Здравушка мілк” і “Оршанський м’ясоконсервний комбінат”, – додав Міністр.

Всі домовленості сторони планують реалізувати вже в поточному році, повідомив Л.Заєць.

Відповідаючи на питання про обсяг інвестицій, Л.Заєць сказав, що “раніше в Китаї називалася сума інвестицій в $1 млрд”. У той же час він не виключив, що в перспективі обсяг інвестицій може бути збільшений.

milknews.ru

 

Останні новини: