Ринок молока в Україні – сучасний стан і перспективи у новому звіті ІНФАГРО


report-milk-rus-2016Аналітичне агентство ІНФАГРО випустило новий звіт “Ринок молока – 2016”, який містить вичерпну інформацію та аналіз ринку сирого молока в Україні. Також наведено дані по ринках Митного Союзу та світовому ринку.

Загальна картина свідчить про кризу у виробництві молока. Через геополітичне протистояння з Росією, загальноекономічну кризу та зміни в правилах оподаткування ситуація в галузі в 2014-2016 помітно погіршилася. І навіть якщо кон’юнктура світового ринку молокопродуктів найближчим часом покращиться, на українських молочників чекають непрості часи протягом наступних 1-2 років.

У той же час, у 2016 році темпи скорочення виробництва уповільнилися. В Україні налічується майже 2,6 тисяч сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом молока. 367 найбільших господарств виробляють 64% всього молока у цій категорії виробників. При цьому частка сільськогосподарських підприємств у загальному виробництві молока незначна, 25%. Кількість заготівельних пунктів по прийому молока від населення стрімко падає.

Кількість переробних підприємств за останні вісім років скоротилася втричі. У 2015 році вони закупили 4,1 млн тонн молока. Лише чверть закупленого молока – європейської якості.

За даними дослідження, учасники молочного ринку не довіряють офіційній статистиці по виробництву молока. За наявності в країні п’яти схем закупівлі молока та появі нових, статистика закупівлі також викликає сумніви. Аналіз ситуації, запропонований у звіті ІНФАГРО, дозволяє краще уявити реальну картину ринку.

Більш детально про “Ринок молока-2016” тут.

ІНФАГРО

Останні новини: