АГНЕШКА МАЛІШЕВСЬКА, директор Polska Izba Mleka, перший віце-президент COGECA: Спільні дії можуть посилити конкурентоспроможність молочних галузей України та Польщі на міжнародному ринку

17 червня 2024 року в Білостоці, за участі Державних секретарів Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі відбулася зустріч представників молочних асоціацій України (СМПУ, АВМ) та Польщі (Związek Polskich Przetwórców Mleka – ZSSM, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, National Association of Dairy Cooperatives, National Dairy Association).

Під час зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння. Коментуючи цей документ, Агнешка Малішевська, директор Польської молочної палати (Izba Mleka), сказала:

“Підписаний сьогодні Меморандум є чітким сигналом для урядів України та Польщі. Це також є чітким сигналом для колег з інших країн ЄС: польський молочний сектор хоче відігравати провідну роль в обміні знаннями та інформацією щодо вступу України до ЄС. Ми знаємо, що це тривалий процес, що Україні ще багато років до інтеграції, але ми також хочемо сказати, що якщо ми маємо конкурувати між собою, ми повинні конкурувати на рівних. Наші умови виробництва та переробки мають бути єдиними. Ми хочемо співпрацювати, хочемо ділитися інформацією, знаннями та досвідом, ми хочемо спільно будувати свої позиції на ринках третіх країн.

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.

Такі ініціативи надзвичайно цінні для обох країн. Польща та Україна є важливими виробниками молока в Європі. Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.

Нам потрібна така співпраця, а також ми повинні дбати про те, щоб продукти як з України, так і з Польщі виходили на треті ринки і разом розвивали цей потенціал.

У нас є свій досвід – 20 років тому, коли Польща входила до Євросоюзу, ми теж стикалися з країнами, які вже там були. Ми скористалися цим та використали потенціал. Тоді також було занепокоєння серед країн ЄС, чи вступ Польщі до ЄС загрожуватиме цим ринкам. Цього не сталося, і це теж можливість для співпраці.

Ми підтримуємо Україну з початку війни і співпрацюємо в багатьох сферах. Що стосується ринку молока – сьогодні ми експортуємо в Україну в 6 разів більше, ніж імпортуємо з неї, тому цей ринок нам сьогодні нічим не загрожує. Важливо, щоб надана інформація була достовірною та не містила фейкової інформації чи дезінформації”

Останні новини: