Європейські виробники молочної продукції та свинини побоюються китайської помсти за підвищення тарифів на електромобілі

Глобальні харчові компанії, від виробників молочної продукції до експортерів свинини, перебувають у стані підвищеної готовності щодо потенційного збільшення мит з боку Китаю у відповідь на рішення Європейського Союзу в середу ввести антисубсидиційні мита на китайські електромобілі (EV).

Державні ЗМІ Китаю повідомили, що вітчизняні компанії готуються вимагати розслідування щодо імпорту деяких молочних продуктів і свинини з ЄС, кроки, які можуть призвести до тривалого призупинення торгівлі.

Китайські фірми залишають за собою право подавати заявки на швидке антисубсидиційне та антидемпінгове розслідування європейського імпорту молочної продукції та свинини, заявило міністерство торгівлі в четвер, відповідаючи на запитання, чи збираються китайські промислові групи це зробити.

“Китайська вітчизняна промисловість має право подавати заявки на розслідування, щоб захистити порядок нормальної ринкової конкуренції та свої законні права та інтереси”, – сказав речник міністерства Хе Ядун.

«Якщо у вас будуть додаткові торговельні бар’єри, це може призвести до… переформатування глобальних ринків», – сказала Кімберлі Крютер, виконавчий директор представницького органу Асоціації молочних компаній Нової Зеландії.

Нова Зеландія є найбільшим у світі експортером молочних продуктів, а також виробничою базою для іноземних компаній, у тому числі французького виробника молочних продуктів Danone.

«Ми завжди вважаємо за краще бачити ситуації, коли торгівля є стабільною та визначеною… Ринки не люблять невизначеності», — додала Крютер.

Згідно з даними китайської митниці, ЄС був другим за величиною джерелом молочних продуктів у Китаї з принаймні 36% від загальної вартості імпорту в 2023 році, поступаючись лише Новій Зеландії. Австралія була експортером №3.

Незважаючи на те, що залишається незрозумілим, на які продукти Китай міг би застосувати заходи у відповідь, за даними Управління Європейської Комісії, суха сироватка, вершки та свіже молоко були найбільшими позиціями в експорті молочної продукції ЄС до Китаю минулого року на суму 1,7 мільярда євро (1,8 мільярда доларів).

ІНФАГРО за матеріалом reuters.com

Останні новини: