СЕРГІЙ ВОВЧЕНКО, голова правління ГК “Молочний Альянс”: Платформа “Зроблено в Україні” – правильний крок для ефективної взаємодії бізнесу і влади

26 лютого відбувся захід, на якому платформа “Зроблено в Україні” визнана пріорітетом на самому вищому рівні.

Безумовно, створення платформи, де бізнес, уряд та законодавці можуть безпосередньо спілкуватися та знаходити шляхи вирішення проблем, з якими стикаються українські підприємці, це важливий і правильний крок. Ми в Спілці молочних підприємств України сподіваємося, що це дасть можливість швидко та ефективно покращити ситуацію в молочній галузі.

Під час заходу озвучив три нагальні проблеми галузі.

Вже досить довгий час головною проблемою галузі є дефіцит сировини. Саме це робить українських експортерів неконкурентоспроможними на світовому ринку, де їх продукція має конкурувати з продукцією країн, в яких існує потужна підтримка агросектору. Тому найважливішим завданням зараз є кредитна підтримка українських виробників сировини,  щоб наш споживач вживав вітчизняні молочні продукти, а не польські, німецькі чи французькі. Достатня кількість дешевої сировини зміцнить позиції українських експортерів.

Ще одна проблема – врегулювання взаємовідносин між виробниками та торгівлею. Законопроекти обговорюються давно, і потрібна тільки політична воля, щоб їх було нарешті прийнято. Затримка вирішення цього питання – це затримка членства України в ЄС. Або нас приймають, якщо ми робимо це, або не приймають.

Важливо також навести лад на внутрішньому ринку молока та зменшити вплив тіньового ринку, існування якого спотворює ринок і ставить молокопереробні підприємства в невигідні конкурентні умови.

Це ті основні завдання, якими буде опікуватися СМПУ, активно співпрацюючи з платформою “Зроблено в Україні”.

Сподіваюся, що після цієї зустрічі буде постійний діалог між владою та бізнесом, і до нас почнуть прислухатися. Бо вище керівництво країни розуміє, що ми війну не виграємо, поки не буде розвиватися бізнес. І він потребує державної підтримки.

Що стосується молокопереробної галузі, то вона цілком самодостатня і має достатньо потужностей для розвитку. Але ми не конкурентні на зовнішніх ринках тільки тому, що у нас дуже дорога сировина. Відповідно, і кінцевий продукт теж дорогий. Тому в першу чергу підтримка потрібна виробникам сировини.

Для того, щоб будувалися молочні ферми, закуповувалося поголів’я, ветпрепарати та інше треба пільгове кредитування. І в цьому ми чекаємо допомоги від держави.

uadairy.com

Останні новини: