Єврокомісія запропонувала скасувати мита для товарів з України разом із введенням обмежень

Європейська комісія внесла офіційну пропозицію скасувати імпортні мита для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Водночас у межах пропозиції йшлося про обмеження на імпорт.

Представники Єврокомісії пропонують подовжити пільгові умови торгівлі для України, зокрема, продовжити призупинення імпортних мит і квот ще на один рік. Це рішення призначене для підтримки економіки України в умовах воєнного конфлікту.

Однак Європейська комісія включила у свою пропозицію “запобіжник” для аграріїв країн ЄС, щоб зменшити можливі протести у Франції та інших країнах-членах ЄС.

Згідно зі заявою ЄК, для чотирьох видів продукції з України (м’ясо птиці, яйця і цукор) передбачено введення механізму “екстреного гальмування” для стабілізації обсягів імпорту на рівні середніх значень 2022-2023 років. Це передбачає введення імпортних тарифів у разі перевищення обсягів імпорту.

Пільговий режим торгівлі з ЄС для України був введений після агресії Росії, і його дію продовжували регулярно. У 2023 році вже були введені обмеження на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України для країн ЄС.

bukvy.org

Останні новини: