Уряд збільшив фінансування грантових програм для переробних підприємств

Уряд вдосконалив процес надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств в рамках програми єРобота. Відтепер в якості джерел фінансування програми можна буде використовувати кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Головним розпорядником цих коштів призначено Державну службу зайнятості. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 10 листопада 2023 року.

«В умовах обмеженого експорту української продукції, Уряд приділяє максимум уваги розвитку переробної промисловості. Розвиток українського виробництва є безумовним пріоритетом в рамках реалізації національної стратегії з переходу від сировинної моделі економіки до високотехнологічних галузей та збільшення доданої вартості готової продукції. Залучення коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для фінансування грантової програми єРобота сприятиме розвитку переробної галузі, створенню нових робочих місць, а також зростанню економіки», – пояснила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

За її словами, завдяки цьому рішенню до кінця поточного року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на суму до 1 млрд грн. На наступний рік Уряд закладає понад 5 млрд грн на гранти в переробній галузі з усіх джерел, їх зможуть отримати близько 1000 підприємств.

Програма єРобота вже продемонструвала свою ефективність. За умовами її реалізації, витрачені державою на грантову підтримку підприємств кошти мають повертатись до бюджету у вигляді податків та зборів за три роки. Але на практиці, все більше підприємств, які взяли участь у програмі, через збільшення обсягів виробництва повертають такі кошти у вигляді податків вже за рік.

В планах Уряду завдяки грантовій підтримці бізнесу забезпечити створення до 20 тисяч нових робочих місць у переробній та суміжних галузях промисловості.

«Розвиток переробних підприємств стимулює попит на виробництво обладнання для переробних підприємств на внутрішньому ринку та має мультиплікативний ефект для поповнення бюджетів усіх рівнів. Завдяки збільшенню кількості нових робочих місць має знизитись навантаження на державний бюджет в частині виплат допомоги по безробіттю. В подальшому це допоможе повернути вимушених переселенців із-за кордону», – резюмувала Надія Бігун.

Довідково: Грантова програма для переробних підприємств надає бізнесу можливість отримати фінансову підтримку для розвитку своїх компаній. Основними умовами програми є обов’язок створення нових робочих місць та співфінансування проекту. Отримувач гранту має забезпечити створення до 25 робочих місць, що сприяє розвитку економіки та зайнятості. А співфінансування розподіляється за схемою: отримувач повинен внести 50% власних коштів, а держава надає решту 50% у вигляді гранту. Для підприємств, що працюють на деокупованих територіях, співфінансування складає 20% від підприємця та 80% від держави. Подати заявку на отримання гранту можуть фізичні особи-підприємці (ФОП) та юридичні особи через портал Дія  та відкрити нові можливості для розвитку свого бізнесу в Україні. Від старту програми вже видано понад 400 грантів на 2,2 млрд грн.

Agravery.com

Останні новини: