ТОМАШ ФІАЛА, власник та СЕО Dragon Capital: Чи прийдуть в Україну іноземні інвестори?

Власник та CEO Dragon Capital Томаш Фіала – став гостем YouTube-проєкту «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» від Forbes. Які економічні перспективи він бачить, чи відчув на собі тиск силовиків, чи вірить у прихід іноземних інвесторів в Україну та на чому заробляє гроші? Про це повністю  – на сайті Dragon Capital.

Наводимо частину інтервʼю, що стосується інвестицій:

Чи прийдуть в Україну іноземні інвестори

Хто б там що не заявляв у Давосі, JP Morgan, Goldman Sachs чи BlackRock не вкладатимуть сюди жодних грошей до кінця війни. В Україну зараз інвестують лише ті бізнеси, які тут вже перебувають. Тому насамперед треба фокусуватися на тому, щоб в Україні було комфортно працювати тим, хто тут уже є.

У нас можуть бути такі інвестиції, як Nestle, який будує на Заході України фабрику, або Unilever у Білій Церкві, або Philip Morris – теж на Заході. Комфорт робити великі довготривалі інвестиції у нас зʼявився після реформ, які були започатковані в 2014–2016 роках. Якщо порівнювати Україну станом на зараз та з тим, що було до 2014-го, ми почуваємося набагато безпечніше. Якщо порівнювати з Євросоюзом, то треба ще багато зробити.

Для того щоб Україна була довгостроково успішною, треба значно більше інвестицій. Це демонструють два показники до ВВП: внутрішні інвестиції та прямі іноземні інвестиції. Відсоток внутрішніх інвестицій від ВВП повинен бути на рівні 23–25%, як мінімум. У деяких успішних країнах він доходить до 40%, а в Центральній Європі – Польщі, Чехії – у пікові роки було десь на рівні 23–25%. В Україні, крім 2007–2008 років, майже ніколи не було більше 20%. Навіть до війни було десь 16–17%.”

Повністю інтервʼю – dragon.capital.com

 

 

 

Останні новини: