Імпорт до Китаю залишатиметься важливим незважаючи на збільшення власного виробництва

Будучи третім у світі виробником молока та найбільшим імпортером, Китай є дуже важливою частиною світового молочного ринку.

Нещодавній звіт Rabobank містить прогноз того, як події в молочному секторі Китаю можуть вплинути на світову торгівлю молочною продукцією.

Ключові моменти:

З 2002 року внутрішнє виробництво молока в Китаї зросло втричі. Все більше поголів’я утримується на великих фермах (понад 1 тис. корів).

У 2023 році Rabobank оцінює дефіцит імпорту в 11,9 млн тонн в еквіваленті рідкого молока (LME). Очікується, що дефіцит імпорту збільшиться протягом наступних десяти років, оскільки попит у Китаї зростає швидше, ніж пропозиція всередині країни.

Виробництво

Rabobank повідомляє, що за останні 20 років внутрішнє виробництво молока в Китаї зросло втричі, з 13 мільйонів тонн у 2002 році до 39,2 мільйона тонн у 2022 році. Це збільшення відбулося завдяки значним інвестиціям у сектор, спрямованим на підвищення внутрішньої продовольчої безпеки.

З 2019 року економічне зростання йшло ще швидшими темпами, оскільки уряд Китаю наголошував на важливості самозабезпечення, проводячи політику, яка заохочує розвиток великих молочних ферм і надає пріоритет виробництву високоякісних кормів.

Наголошується, що на збільшення молочного поголів’я Китаю суттєво вплинув імпорт живої великої рогатої худоби, причому в 2022 році з Австралії та Нової Зеландії було імпортовано рекордну кількість корів.

Звіт також містить коментарі щодо зміни профілю молочного стада Китаю. Rabobank стверджує, що у Китаї частка молочних стад на фермах із понад 1000 голів зросла з 24% у 2015 році до 44% у 2020 році, оскільки сектор перейшов до більш масштабного виробництва, керуючись державною політикою. За оцінками, ця тенденція збережеться і до 2025 року частка стад на фермах, що налічують понад 1000 голів, зросте до 56%.

Споживання

Rabobank визначив кілька факторів, що сприяють збільшенню споживання молочної продукції в Китаї в останні роки. Ці фактори наступні:

  • збільшення наявного доходу, яке збільшило попит на високоякісні продукти харчування
  • збільшення споживання молочних продуктів відповідно до національних рекомендацій
  • державне фінансування національної програми шкільного молока
  • зусилля топгівлі для збільшення інновацій та асортименту, покращення асортименту та якості молочних продуктів

Попит на імпортну продукцію

У звіті оцінюється дефіцит імпорту Китаю в 2023 році в 11,9 млн тонн LME, ймовірно, через відставання зростання пропозиції як реакція на падіння цін на молоко та підвищення вартості кормів. На 2032 рік Rabobank створив базовий сценарій, прогнозуючи зниження зростання пропозиції на 1,5% і помірне зростання попиту на споживання на 2,4% на рік.

Використовуючи цей базовий сценарій, очікується, що до 2032 року дефіцит імпорту збільшиться до 15 мільйонів тонн LME. Однак у звіті також визначено деякі фактори, які можуть змінити сценарій. Ці фактори включають зміни в зростанні попиту через зміни в моделях витрат (зменшення або збільшення витрат залежно від економіки). Крім того, було визнано, що значні інвестиції в молочну промисловість Китаю можуть збільшити динаміку внутрішнього виробництва вище прогнозованої базової лінії. Беручи до уваги ці фактори, Rabobank припускає, що у 2032 році дефіцит імпорту, ймовірно, становитиме від 8 до 19,2 мільйонів тонн. Ця модель показує, що імпорт молочної продукції Китаєм і надалі залишатиметься важливим, навіть якщо обсяги його впадуть.

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: