АГНЕШКА МАЛІШЕВСЬКА, директор Izba Mleka, Польща, віце-президент COGECA: Щодо офіційної позиції польської молочної галузі по актуальних питаннях

Щодо поточної цінової ситуації на ринку сирого молока Польщі

Дійсно, з початку року ми бачимо досить суттєве падіння закупівельних цін для аграріїв. У деяких випадках вона впала на 0,6 злотих (-20%). Це означає, що для багатьох фермерів виробництво молока стає збитковим. При цьому ми також бачимо високі витрати на виробництво зі сторони переробників. Величезні затрати на електроенергію, ріст витрат на пакування та робочу силу генерують ризики банкрутств для заводів і кооперативів. Сьогодні ми вже маємо такі приклади.

Щодо імпорту молочки з України в кінці минулого року і перспектив польського експорту в 2023

Поки ми ще бачимо імпортні сири з України. В основному це невеликі польські компанії, які фасують і продають український сир в супермаркетах. Ціни на ці продукти явно нижчі за польські. Але загалом це є несуттєві обсяги.

Експорт повільно почав відновлюватися, але судячи з розмов, які я мала, все ще є перепони для росту через порушені ланцюжки поставок, це викликає занепокоєння у операторів.

Щодо протестів через імпорт зерна/ чуток щодо української молочки

По зерну не маю компетенцій, слідкую переважно в новинах. Імпорт української молочки не має великих обсягів, як вже сказано, тому чутки також неважливі.

Набагато більшою є проблема у птахівництві. Як ви, мабуть, знаєте, одна компанія з України сьогодні продає величезні обсяги м’яса птиці на ринок ЄС, а також до Польщі. Крім того, є наміри компанії інвестувати в птахівництво в Польщі, і ми бачимо в цьому загрозу для локального ринку.

UA-82.5

Останні новини: