Fonterra заявляє про повне володіння австралійським бізнесом

Новозеландський молочний гігант Fonterra оголосив, що збереже повну власність на свій австралійський бізнес.  Це рішення завершує рік спекуляцій про можливу зміну власника.

Fonterra – один із найбільших переробників молока в Австралії.  Генеральний директор Майлз Харрелл повідомив, що кооператив розглянув кілька варіантів свого австралійського бізнесу та вирішив, що на користь кооперативу зберегти повну власність.

«Австралія відіграє важливу роль у нашій стратегії завдяки ряду брендів і продуктів, що доповнюють один одного, а також як пункт призначення для наших новозеландських сухих молочних продуктів.  Бізнес йде добре, і він відіграє ключову роль у досягненні наших стратегічних цілей на 2030 рік».

Fonterra нещодавно повідомила, що сезон 2021-2022 став роком збільшення виручки та прибутку.  Валовий прибуток австралійського бізнесу збільшився на 16% до 283 млн. новозеландських доларів (161 млн. доларів США) минулого фінансового року.  Компанія очікує, що прибуток продовжить зростати, незважаючи на рекордно високі ціни на молоко.

Світові аукціонні ціни на молочні продукти 20 вересня продемонстрували впевнене зростання . Загальні ціни зросли на 2%, а основні ціни на сухе незбиране молоко (СНМ) зросли на 7%.  За 2 аукціони ціни СНМ підскочили більш ніж на 9%.

Ціни на зневоднений жир очолили зростання, піднявшись на 4%.  Ціни на чеддер також зросли на 2,1%.  При цьому ціни на сухе знежирене молоко та вершкове масло впали на 0,7% та 0,2% відповідно.

За словами старшого економіста з сільського господарства Westpac Натана Пенні у Новій Зеландії, цей результат збігся з очікуваннями.  «Ми зафіксували зростання цін на незбиране молоко на 4%.  Позитивний результат отримано на тлі дуже слабкої світової пропозиції молочних продуктів.  Наприклад, у липні виробництво молочних продуктів у Новій Зеландії знизилося на 5,5% порівняно з липнем 2021 року.  І, як не дивно, виробництво залишалося на цій слабкій ноті у серпні та у вересні».

За даними Європейської комісії, ціни на вершкове масло в ЄС зросли на 80% з початку року до липня, а на сухе молоко — більш ніж на 50%. Пенні очікує, що виробництво відновиться цього сезону після падіння на 4% у сезоні 2021-2022 років.  Позитивний результат аукціону підтверджує прогноз цін на молоко Westpac на 2022-2023 роки на рівні 9,25 новозеландських доларів за кг сухих речовин ($5,24).

“У всякому разі, зростання цін відбулося раніше, ніж ми очікували”, – говорить Пенні.  «Це, у поєднанні з погіршенням перспектив виробництва у Новій Зеландії та дуже сприятливим рівнем новозеландського долара, справді створює деякі ризики для нашого прогнозу».

Впевненість молочного фермера

Згідно з недавнім опитуванням Rabobank, впевненість молочних фермерів в Австралії висока, «з історично високими контрактами на молоко, про які було оголошено кілька місяців тому, піднявши очікування доходів до найвищого рівня за 8 років».  Опитування показало, що 27% молочних фермерів очікують на поліпшення умов наступного року, а 70% очікують збільшення доходів цього року.

При цьому дослідження Dairy Australia показало, що кожен четвертий молочний фермер не може знайти робочої сили або отримати доступ до необхідних їм навичок на фермі — проблема посилюється пандемією Covid-19 та загальнонаціональним браком навичок у низці секторів, крім сільського господарства.

“Близько 22% молочних фермерів також не змогли заповнити вакантні посади протягом 3 місяців, при цьому 40% втратили як мінімум 1 або більше працівників”, – говорить Веріті Інгам, генеральний менеджер регіональних служб Dairy Australia.  Щоб допомогти вирішити цю проблему, Dairy Australia запускає нову національну маркетингову кампанію щодо просування переваг роботи у молочному тваринництві.

The Financial Times повідомила, що молочна промисловість є однією з галузей, які найбільше постраждали від нещодавнього стрибка цін на паливо, оскільки процеси пастеризації та виробництва сухого молока потребують великого споживання енергії.  За даними Європейської комісії, ціни на вершкове масло в ЄС зросли на 80% з початку року до липня, а на сухе молоко — більш ніж на 50%.

А в серпневому звіті Міністерства сільського господарства США про виробництво молока наголошується на позитивному зростанні, що почалося в галузі.  В останньому звіті Міністерства сільського господарства США йдеться про те, що виробництво молока в США зросло на скромні 1,6% порівняно з серпнем 2021 року.  Поголів’я корів скоротилося на 11 000 голів у порівнянні з минулим роком, але збільшилося на 8 000 голів із липня 2022 року.

ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net

Останні новини: