ОЛЕГ НІВ’ЄВСЬКИЙ, голова Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки: Про черги вантажівок на кордоні

Олег Нів’євський, що веде блог “Агробізнес, транспорт, село і люди“, прокоментував ситуацію з чергами вантажівок на кордоні.

“Наших німецьких колег це теж дуже сильно турбує.  Публікую звернення Der Agrarhandel або Асоціації з агроторгівлі та Союзу зернотрейдерів Гамбургської біржі до Європейської комісії. І до того ж це не тільки звернення, але й одразу і аналітична записка із економіки перевезень автотранспортом. Цікаві моменти:

– Простої на кордоні зменшують “оборотність” автівок більш ніж в 2 рази

– Вартість вантажівки в Німеччині на день – 600-700 євро (це і зп, паливо і тд). В Україні це має бути біля 500 євро на день. Під час простою реалічно припустити вартість на рівні 300 євро. Тобто 7-денний простій – це вже 2100 євро з вантажівки, або 84 євро на тону вантажу (з розрахунку на 25 т вантажу)

– Інший розрахунок за даними експедитора. Вартість доставки до Західної Європи складала 4500-5000 євро на вантажівку (вантаж 22 т), або 204-227 євро на тону. За інфо експедитора, біля 40% цієї вартості – це простій на кордоні = тобто маємо ті самі 80-90євро/т. 

– Ці 80-90 євро – це недоотриманий дохід сільгоспвиробників. На урожай 73 млн т – це 5,8 млрд євро!!!!

Ця проблема – це скандал і може бути фатальним сигналом для світового ринку, особливо в наш теперішній період незначних залишків.

t.me/oleg_nivievskyi

Останні новини: