Зарубіжні медіа про українську молочну галузь

В Україні майже 70% молочних компаній продовжують працювати,  галузі вдалося подолати збої перших тижнів російського вторгнення. – Повідомлення про стан молочної галузі України опублікував портал dairyglobal.net.

«На початку російського вторгнення в Україну деякі виробники та переробники молока були змушені тимчасово призупинити роботу або скоротити виробництво через логістичні проблеми», – повідомили в прес-службі Комітету аграрної та земельної політики Верховної Ради.  У заяві від 9 травня додається, що Україна навіть відновила експортні поставки.

У квітні 2022 року Україна експортувала 5630 тонн молочної продукції, що на 21% менше, ніж у квітні 2021 року, свідчать офіційні урядові дані.  Російське вторгнення також перешкодило імпорту молочної продукції.  У квітні 2022 року країна імпортувала 3326 тонн молочної продукції, що на 62% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Частка молочних компаній, які зупинили роботу, знизилася до 17% проти 32% у перші тижні російського вторгнення, додали в прес-службі.  Певною мірою це пов’язують із закінченням боїв у звільнених північних областях.  Зараз молочні підприємства відновлюють роботу в Київській, Сумській та Чернігівській областях, звідки минулого місяця відступили російські війська.

Найбільшими молочними компаніями України є Terra Food, Milk Alliance, Danone Україна.  У заяві Terra Food говориться, що її виробничі потужності не були закриті «навіть на один день», і що всі співробітники працювали «під звуки повітряної тривоги».  Компанія також повідомила, що змінила асортимент продукції, зосередившись на продукції з тривалим терміном зберігання.

Спад виробництва

У 2022 році в Україні очікується зниження виробництва молока на 13-16% у порівнянні з попереднім роком, повідомляє Спілка молочних підприємств України.

«Навряд чи при нинішньому розвитку військової ситуації падіння виробництва сирого молока перевищить 17%», – повідомили в об’єднанні молочних компаній.  «Таке зниження не призведе до критичного скорочення пропозиції молочної продукції на внутрішньому ринку, оскільки через міграційний фактор внутрішнє споживання скоротилося на 18-20%».

«Для молочної галузі перші дні також були шоком: кілька міжнародних компаній закрили свої молокопереробні заводи, були порушені налагоджені логістичні схеми доставки сирого молока, а переробним підприємствам не було звідки брати молоко», – повідомили в Спілці.

dairyglobal.net

Останні новини: