Вторгнення Росії в Україну матиме далекосяжні наслідки для молочної промисловості

Жорстокий напад росії на Україну призведе до збоїв в ланцюжку поставок молочної продукції.  Крім того, інфляція на молочних ринках може спричинити  зменшення споживання молочних продуктів, особливо в росії та країнах з низьким рівнем доходу.

Бетті Бернінг, аналітик Daily Dairy Report, вважає, що, хоча вторгнення росії в Україну майже напевно знизить споживання молочних продуктів у цих країнах, «це також вплине на світову молочну промисловість, не обов’язково через зміни попиту та пропозиції, але через зростання цін на такі важливі ресурси нафта, природний газ та добрива».

За даними Rabobank, на росію та Україну припадає 18% світового експорту кукурудзи, основного кормового інгредієнта в молочних раціонах у всьому світі.  Оскільки ціни на кукурудзу та інші сировинні ресурси зростуть, ціни на молоко та молочні продукти, ймовірно, також зростуть.  Вищі ціни на молочну продукцію загрожуватимуть світовому споживанню, особливо високоцінних молочних продуктів.

«У росії, оскільки рубль слабшає і зростають витрати, споживання молочних продуктів може впасти, оскільки споживачі змушені ретельно вибирати, що купувати», – сказала Бернінг.  Доступ до продуктів також може бути проблемою. Деякі молочні компанії, такі як Lely, припинили діяльність у Росії, а Danone, який призупинив інвестиції в Росії, закрив один із двох своїх заводів у охопленій війною Україні.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Росія є однією з найбільш дефіцитних молочних країн у світі.  У той час як споживання молочних продуктів на душу населення в Росії в еквіваленті молока становить 315,4 фунта на людину, згідно з італійським CLAL, це все ще значно нижче 550 фунтів у Європі.  на людину.

«росія була змушена розвивати свою вітчизняну молочну галузь після того, як ввела ембарго на молочну продукцію з Європейського Союзу, Австралії, США та Нової Зеландії у відповідь на санкції, введені цими країнами через анексію росією Кримського півострова», – зазначивла Бернінг. «Зовнішні інвестори вкладали гроші в молочну галузь з 2015 року, щоб зробити Росію самодостатньою».

Після введення ембарго виробництво молока в росії зросло на 15%, повідомляє Rabobank.  Незважаючи на це, країна все ще потребує значного імпорту для задоволення своїх потреб у молоці з сусідньої і союзної Білорусі, яка експортує більшість своєї молочної продукції в Росію.

«Глобальний ланцюг поставок досі не оговтався від триваючих збоїв, пов’язаних із пандемією, а вторгнення росії в Україну лише погіршило ситуацію», – вважає Бернінг.

ІНФАГРО за матеріалом Dairy Herd Management

Останні новини: