Молочний світ у 2022 році: про що потрібно знати на початку року

Під час пандемії світова економіка відчувала постійний тиск.  Ланцюги створення доданої вартості були порушені, і невизначеність домінувала в багатьох секторах.

IFCN пропонує своє бачення того, як працювала молочна галузь у цей період і що буде важливо в 2022 році.

Нестабільність цін посилюється зі зростанням інфляції

У 2021 році світова ціна на молоко зросла на 23%. Це зростання сталося через дисбаланс між попитом і пропозицією.  Молочні продукти пропагуються як гарне джерело білка і важлива частина дієти для зміцнення імунної системи.  Оскільки кількість випадків захворювання  COVID-19 зросталаа, попит на молочні продукти в Азії та інших частинах світу теж стрімко зріс.

Попит на імпортні молочні продукти був особливо високим на китайському ринку. Це також збільшує майбутні ризики для цін на молоко, якщо експортери зосереджуються лише на кількох торгових партнерах, а до кінця пандемії інші країни не зможуть поглинути  дефіцит попиту.

Що стосується пропозиції, то деякі з основних виробників молока та нетто-експортери відчули скорочення обсягів виробництва сирого молока через високі витрати на виробництво, погодні обмеження та зростання невизначеності щодо майбутнього.

Вразлива економіка молочної ферми змушує молочних фермерів двічі подумати про кожен пенні, який вони інвестують

Фермери стикаються з вищими витратами на вхідні ресурси, а підвищення цін на молоко на фермах часто недостатньо, щоб компенсувати це.  Світова ціна на корми у 2021 році вже зросла на 38% і, ймовірно, залишиться на цьому високому рівні протягом більшої частини 2022 року. Ціна на нафту чинить тиск на витрати і цей тиск триватиме.

Інші фактори включають зростання цін на добрива та погодні явища (Ла-Нінья тощо), які обмежують обсяги майбутніх врожаївс.  На рослинництво впливатимуть зміни врожайності, якість кормів і рішення фермерів висаджувати ту чи іншу культуру.  Крім того, інвестиції гальмуються високими цінами на будівельні матеріали та їх обмежена доступність.  До цього додаються довгострокові, структурні проблеми прибутковості останніх років.  За даними IFCN, аналіз роботи типової ферми показав, що більше 40% молочних фермерів вже не в змозі повністю покрити свої витрати.

Зростає значення самозабезпечення молочною продукцією та продовольчої безпеки

Зриви в глобальному ланцюзі поставок, ймовірно, триватимуть, створюючи невизначеність як для покупців, так і для продавців.  Зі сторони покупця є занепокоєння з приводу надто тривалого транспортування та наявності продукції, що – за умови помірних цін – призводить до збільшення запасів та збільшення попиту на імпорт.  На ринку з високою ціновою еластичністю самозабезпечення стане ще важливішим для забезпечення національної продовольчої безпеки.  Крім того, деякі уряди намагаються регулювати національний ринок шляхом введення податків на імпорт і зосередження на підвищенні самозабезпечення молочними продуктами.

Цілі сталого розвитку для молочного тваринництва повинні визначатися з урахуванням системи фермерства

Молочне тваринництво відповідає за 2,2% загальних глобальних викидів парникових газів.  У той же час, молочні корови є частиною екосистеми, а поживне молоко годує мільярди людей, тому рішення для сталого сільського господарства мають бути знайдені та визначені з урахуванням всіх вимірів сталого функціонування ферми: екологічного, економічного та соціального.  Крім того, ці рішення мають бути адаптовані до кожної системи сільського господарства та країни, щоб відповідати всім вимогам і щоб зробити молочну продукцію вуглецево нейтральною без шкоди для інших цілей.

Пандемія продовжуватиме впливати на молочну галузь та зайнятих в молочній промисловості

Після спалаху пандемії COVID-19 молочна промисловість швидко пристосувалася і спочатку не зазнала значного впливу на ціни, попит і пропозицію молока.  Оскільки пандемія триватиме і у 2022 році, проблема доступності робочої сили може вплинути на зайнятість на молочних фермах, а також на зайнятість по всьому ланцюжку створення вартості.  Це підвищить важливість продуктивності та може прискорити впровадження нових технологій.

ifcndairy.org

Останні новини: