АНДРІЙ ТАБАЛОВ, генеральний директор компанії «Волошкове поле»: Дієвіше за обмеження націнки на молочку — зниження ставки ПДВ до 10%

Обмежувати націнку рітейлу до 10% на молочку — це не найкращий варіант. Дієвішим було б знизити ставку ПДВ на молочну продукцію з 20% до 10%.

Таку думку висловив генеральний директор молочної компанії «Волошкове поле» Андрій Табалов у коментарі для Latifundist.com.

На його думку, держава може підняти ввізне мито на імпортні товари і тим самим дати переробникам молока можливість трохи відвоювати внутрішній ринок. Також, важливим кроком стало б запровадження адекватної дієвої програми, спрямованої на розвиток молочного тваринництва.

«Наприклад, введення доплати виробникам молока, щоб вони могли нам відпускати сировину за нижчими цінами, а втрату прибутку їм би компенсувала держава. Такі рішення були б набагато дієвішими», — прокоментував Андрій Табалов.

Він акцентував. що не зайвим стало б і повернення до системи держрезерву, який би викупав надлишок продукції за гарною ціною з прибутком. Така схема працює в Європі — якщо трапляється перевиробництво продукції і ціни падають нижче помітки собівартості, держава викупає такі продукти, як масло та сухе молоко. На думку експерта, це нормальний ринковий метод.

«Також держава може прикрити нелегальний бізнес. Це дасть можливість добросовісним переробникам збільшити долю ринку, збільшити виробництво та відповідно отримувати більше прибутку. Але уряд вирішив піти таким шляхом. Я вважаю, таку міру тимчасовою. Таке рішення, прийняте нашвидкуруч насправді може мати обмежений характер», — підкреслив Андрій Табалов.
Останні новини: