Час дешевих харчових продуктів добігає кінця

Аналітики Kite Consulting (Великобританія) вважають, що не буде перебільшенням припустити, що нинішній інфляційний тиск у секторі переробки молока становить значну проблему. 

Із спілкування з переробниками відомо, що зростання витрат є безпрецедентним, а можливості  їх зменшення за рахунок економії, ефективності або шляхом перекладання витрат на  фермерів, обмежені, оскільки постачальники молока також стикаються з інфляційним тиском.

Єдиний вихід з цієї ситуації – перекласти витрати на споживачів.

Очевидно, що переробний сектор Великобританії налаштований рішуче – переробники мають вагомі аргументи для підвищення цін, обґрунтовані добре відомими й неспростовними економічними і ринковими факторами. Час дешевої їжі добігає кінця.

Проте, незважаючи на це, є повідомлення про те, що закупівельники молочної продукції відмовляються розглядати запити на підвищення цін або навіть брати участь в обговоренні цього  питання.  Гравці молочного ринку відчувають, що це не триватиме довго – переробники просто припинять поставки.

Це додає гостроти розвитку динаміки ринку Великобританії, особливо в той час, коли поставки вже і так припиняються через брак водіїв вантажівок і COVID, а також через більш складні після Brexit умови торгівлі з ЄС.

ІНФАГРО по матеріалах аналітичних оглядів молочної галузі Великобританії

Останні новини: