РФ: собівартість молока зростає, виробництво почало знижуватися

Портал Produkt.by опублікував великий матеріал про стан розвитку молочної галузі РФ.  Коментарі фахівців свідчать, що 2021 рік став унікальним за темпами зростання собівартості молока в країні.

Витрати виробництва молока-сировини за 10 місяців 2021 року збільшилися на 28%, його переробки — на 14-16% до аналогічного періоду 2020-го.  Зростання спровокувало подорожчання кормів, запчастин, мінеральних добрив, ветеринарних препаратів, ПММ та інше.  При цьому цінник на торговій полиці зріс лише на 4,5%.

Гендиректор Streda Consulting Олексій Груздєв упевнений, що до кінця року ситуація вже не зможе серйозно змінитися і зростання надоїв в сільгосппідприємствах країни не перевищить 1%, а швидше буде ближче до 0,5-0,7% — це лише близько 150 тис. т  товарного молока.  Більш того, в низці молочних регіонів продовжує фіксуватися зниження виробництва від 2% до 8%.

«У 2021 році в молочній галузі в єдину хвилю склалася ціла низка негативних факторів, які в сукупності призвели до скорочення виробництва, — продовжує Груздєв.  — Спочатку різке зростання собівартості, не відігране підвищенням цін на молоко, змусило господарства економити та згортати плани з інвестицій, а потім додався фактор погоди: спочатку спека вдарила по надоях та відтворенню стада, а потім дощі та ранній сніг — по якості кормів».

За словами експерта, 2022 рік галузь зустріне вже в інших реаліях: собівартість молока вийшла на новий, більш високий рівень, який різко підняв вимоги до ефективності молочних ферм, а в перспективі скоригує і їхні інвестиційні пріоритети.

produkt.by

Останні новини: