ЄС вносить зміни до існуючої системи підтримки доходів фермерів

Концепція резерву, створюваного для використання у разі сільськогосподарської кризи та механізм її відшкодування були узгоджені у рамках реформи CAP на 2013 рік та вперше були застосовані у 2014 бюджетному році.

Відповідно до нової Єдиної сільськогосподарської політики ЄС (CAP), в існуючу систему підтримки доходів буде внесено зміни, і буде також вжито заходів для забезпечення більш справедливого розподілу фінансової підтримки між фермерами та робітниками по всьому ЄС.

До 2023 року поточні заходи підтримки доходів будуть продовжуватися відповідно до положень перехідного регламенту CAP.

Чому фермерам потрібна підтримка? Єврокомісія вказує на низку причин:

  • Сільське господарство більше залежить від погоди та клімату, ніж інші галузі;
  • Існує неминучий розрив у часі між споживчим попитом та можливістю фермерів збільшити пропозицію, оскільки вирощування більшої кількості пшениці чи виробництво молока потребує часу та інвестицій;
  • Фермери ЄС зазнають тиску з боку зростання світової торгівлі харчовими продуктами та лібералізації торгівлі.
  • Події на світових ринках посилюють конкуренцію, але й створюють нові можливості для європейського агропродовольчого сектору;
  • Глобалізація та коливання попиту та пропозиції зробили ціни на сільськогосподарському ринку більш нестійкими в останні роки, що посилило занепокоєння фермерів.

Ця невизначеність ділової активності у сільському господарстві виправдовує важливу роль, яку держава грає у забезпеченні безпеки доходів фермерів, йдеться у повідомленні.

Єврокомісія заявляє, що підтримка доходів приносить користь майже 6,3 млн. ферм по всьому ЄС, що часто становить важливу частку доходів від сільського господарства. У середньому протягом останніх 10 років підтримка доходів становила майже половину доходів фермерів.

У 2021 році 879,8 млн. євро було вилучено з прямих виплат у рамках Єдиної сільськогосподарської політики (CAP) для фінансування резерву сільськогосподарської кризи. При цьому кризовий резерв у розмірі 487,6 млн євро в 2021 році не був використаний і Єврокомісією було вирішено, що разом з деякими «додатковими асигнуваннями», доступними для відшкодування, «велику частину сум, утриманих із прямих виплат цього року, буде відшкодовано».

Тобто, європейським фермерам буде відшкодовано 686 мільйонів євро після рішення Європейської комісії повернути гроші, які були відраховані з їхніх прямих виплат протягом 2021 бюджетного року. Комісія підтвердила, що ірландські фермери отримають понад 21 мільйон євро. Топ 5 країн, фермери яких отримають відшкодування:

ІНФАГРО за матеріалами agriland.ie

Останні новини: