В РФ хочуть ввести штраф до мільйона рублів за підробку продуктів

У нову редакцію Кодексу про адміністративні правопорушення РФ (КоАП) планують уперше включити штрафи за фальшування споживчих товарів.

Максимальний штраф за підробку (у тому числі продуктів) може становити до одного мільйона рублів.  Стаття для проекту нового кодексу “Виробництво та (або) оборот фальсифікованих товарів” передбачає штраф з можливою конфіскацією товару для посадових осіб – від 50 до 100 тис. рублів, для індивідуальних підприємців – 100-250 тис. рублів.  Для юросіб штраф становитиме від 250 тис. до одного мільйона рублів.

Чинний КоАП передбачає покарання лише за оборот фальсифікату і лише за конкретними товарами: ліки та медичні вироби, виноробна продукція, а також біодобавки.  У проект нової редакції КоАП вперше вводиться стаття, яка належить практично до всього спектру споживчих товарів, які виробляються та продаються в РФ.

Висловлюється також думка, що адміністративну відповідальність треба вводити за недотримання ДСТУ щодо харчової продукції.  «Можна багато боротися, забезпечити громадський контроль, а коли ми доходимо вже до якоїсь судової практики, там з’ясовується, що ГОСТи несуть рекомендаційний характер», – сказав представник одного з об’єднань харчової промисловості.  На його думку, ДСТУ для харчової продукції треба зробити обов’язковими.

За матеріалами milknews.ru

Останні новини: