Держпродспоживслужба перейде в управління Мінагрополітики у вересні – ЄБА

Держпродспоживслужбу буде повністю передано в підпорядкування Міністерства аграрної політики та продовольства у вересні 2021 року.

Про це повідомила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) за підсумками зустрічі своїх представників з главою Мінагрополітики Романом Лещенком 16 липня.

За даними міністра, не планується “розривати” функціонал Держпродспоживслужби між Мінагрополітики та Мінекономіки, в управлінні якого відомство перебуває сьогодні.

ЄБА навела дані міністра, згідно з якими ключовими для його відомства є питання зрошення, збереження ґрунтів, державної підтримки, фонду часткового гарантування кредитів для малого й середнього бізнесу, впровадження додаткових фінансових інструментів для капіталізації аграрного сектора. За його даними, профільними для Мінагрополітики є рослинництво, тваринництво, переробка с/г продукції, напрями, пов’язані зі зрошенням, садівництво тощо. Крім того, розвиток зеленого туризму, виноградарство, аквакультура, сільськогосподарське машинобудування.

Організація уточнила, що Мінагрополітики також готує у вересні презентацію державного аграрного реєстру, в якому, зокрема, допоможе перевести обіг складських документів на зерно в електронну форму, оскільки нинішній “паперовий” формат ведення документообігу створює корупційні ризики.

Крім того, міністерство готує заходи щодо підтримки виробників і переробників молочної продукції, оскільки на сьогодні в Україні склався гострий дефіцит молочної сировини. Також ідеться про ініціативу зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) для певних сфер агросектора, уточнила ЄБА.

Як повідомлялося, восени 2019 року Мінагрополітики було приєднано до Мінекономіки, яке також отримало в управління 285 держпідприємств, з яких 61 було банкрутом, а також Держпродспроживслужбу і Держгеокадастр. Мінекології відішли Держводагентство, Держрибагентство та Держлісагентство.

Рішення про відновлення Мінагрополітики було ухвалено наприкінці 2020 року.

ua.interfax.com.ua

Останні новини: