Продажі рослинного м’яса і молока в США побили всі рекорди

Роздрібні продажі рослинного м’яса, молока та інших «рослинних замінників» в США виросли на 27 відсотків за 2020 рік, до 7 мільярдів доларів.

Вони росли в два рази швидше, ніж продажі продуктів харчування в цілому. Вважається, що США є законодавцем мод в продовольчій індустрії світу. А це означає, що через кілька років ці тенденції так чи інакше, з поправками на країну, все одно торкнуться і інших ринків.

Інвестиції в цю індустрію досягли 2,1 мільярда доларів, повідомляє GFI. Це говорить про зростаючий інтерес до продуктів на рослинній основі. Мигдальне молоко як і раніше є найпоширенішим типом альтернативного молока, але за останні два роки різко зросли продажі вівсяного. Тепер це друга за величиною категорія. Інтерес споживачів перейшов і в інші категорії (йогурти, готові до вживання напої та вершки, які використовують вівсяне молоко в якості основи).

Продажі рослинного м’яса в 2020 році досягли 1,4 мільярда доларів. В основному мова йде про охолоджене «м’ясо» для гамбургерів. З 2018 року зростання сегмента – 72%. Але в останні місяці різко зростає сегмент делікатесів і бекону. Поки це маленькі ніші в частці виручки, – значить, там з’являється великий потенціал.

– Ця хвиля викликана декількома факторами, в тому числі запуском нових продуктів і більш частим приготуванням їжі в домашніх умовах, – говорить Емма Ігнашевскі, менеджер проекту GFI з корпоративної взаємодії. – Зростаючий попит сприяє новому циклу інновацій, який, в свою чергу, ще більше прискорить перехід на такі продукти.

Попит зростає за рахунок молодих, освічених споживачів і споживачів з більш високими доходами, говорять аналітики. Основна цільова аудиторія виробників – люди у віці від 35 до 44 років, з вищою освітою і доходом понад 8000 доларів на місяць. При цьому ціни на такі продукти з часом знижуються і починають досягати паритету цін з продуктами тваринного походження. Так що споживачі груп з більш низьким доходом також збільшать закупівлі продуктів рослинного походження.

rosng.ru

Останні новини: