На українському ринку вершкового масла формується неоднозначна ситуація

До недавнього часу ринок масла був збалансований, виробництво трохи активізувався, імпортом частково закривався дефіцит і навіть експорт був відносно значущим.  ІНФАГРО

Зараз ринок переживає переломний момент і найближчим часом ситуація може змінитися.  Швидке зміцнення курсу гривні вплине на скорочення зовнішніх закупівель і буде стимулювати експорт.  Це може привести до певного дефіциту масоа, що в свою чергу посприяє зміцненню цін.

Українські експортери вершкового масла примудряються знаходити в пострадянських країнах покупців, готових платити досить високу ціну.  У цій ситуації в лютому масло і на внутрішньому ринку швидше за все подорожчає, хоча і ненадовго.  На початку весни, з початком передбачуваного збільшення виробництва, масло може знову подешевшати.

Згідно з офіційною статистикою, в грудні 2019 масла було випущено 6,8 тис. т, що на 6% вище показника попереднього місяця.  Але не виключено, що насправді в звітні показники виробництва були включені також обсяги фасованого на підприємствах імпортного масла.

В цілому, за даними Держстату в минулому році випуск масла в Україні скоротився на 15%, до 89 тис. т. У поточному році виробництво скоротиться ще більше.

ІНФАГРО

Останні новини: