Кооператив Dairy Farmers of America готується поглинути найбільшого переробника Dean Foods

Еббі Кемпбелл, колишній президент і генеральний менеджер американського молочного кооперативу, прокоментувала в citizensvoice.com ситуацію з банкрутством компанії Dean Foods. ІНФАГРО наводить переклад.

«Як добре відомо, 12 листопада 2019 року компанія Dean Foods подала заявку на банкрутство. Чи варто дивуватися? Ні. Це було зрозуміло вже давно. Чи повинно це нас турбувати? Так. Найбільше турбує те, що компанія, яка хоче викупити Dean Foods, це один з найбільших гравців на молочному ринку – Dairy Farmers of America (DFA).

DFA – кооператив, який належить його членам, купує і переробляє молоко, вироблене кооперативом. Це означає, що DFA повинні представляти інтереси всіх своїх членів. З іншого боку, з точки зору переробників – членів кооператива, вони повинні показувати прибуток і в частині переробки. DFA вже давно звинувачують в тому, що вони тримають низькі ціни для виробника і максимізують прибуток при переробці. Згідно з останніми повідомленнями, DFA контролюють близько 30% молока в Сполучених Штатах. DFA і Dean Foods ведуть попередні переговори про продаж Deans кооперативу DFA. Це найгірший сценарій для виробників молока по всій країні.

Якщо DFA буде дозволено придбати Dean Foods, вони отримають найбільшого переробника молочних продуктів в Сполучених Штатах. Який відсоток ринку молока вони контролюватимуть? Протягом багатьох років DFA поступово нарощували свій контроль над виробниками та переробними заводами за допомогою так званих «ворожих поглинань». Вони починали з невеликих кооперативів, які зазнавали фінансових труднощів, а потім перейшли до більших кооперативів, які продавали своє молоко через Dairy Marketing Services (дочірня компанія Dairy Farmers of America). Тепер вони перейшли до поглинання великих переробників. DFA “просовують ногу в двері», надаючи цим більшим переробникам кредити, щоб вони продовжували свою повсякденну діяльність. Потім, коли у них виникають якісь проблеми, включаючи банкрутство, DFA починають поглинання. Це саме те, що трапилося з Dean Foods. Повідомляється, що їх заборгованість перед DFA близько 173 мільйонів доларів.

Отже, що це означає для молочного фермера? Це питання все ще висить у повітрі. Суд у справах про банкрутство ухвалив, що Deans можуть продовжувати платити своїм постачальникам сировини, молочним фермерам. Молочні фермери отримують оплату, але їх виплати затримуються приблизно на 4 дні. Якщо DFA пройдуть всі продцедура і судові процеси, необхідні для покупки Deans, фермери будуть змушені продавати своє молоко DFA або шукати інші способи продажу свого молока, якщо у них буде який-небудь інший вибір або ж вони будуть змушені покинути галузь.

ІНФАГРО за матеріалом citizensvoice.com

Останні новини: