У ЄС збираються покращити підтримку молодих фермерів

image

Протягом останніх 8 років кількість фермерів в Європі скоротилася майже на 4 мільйони. Про це говориться в останній доповіді Європейського суду аудиторів.

У 2005 році в Європі налічувалося 14,5 млн фермерів, а вже в 2013 році цей показник знизився до 10,7 млн. У той же період кількість молодих фермерів у цій групі зменшилася з 3,3 до 2,3 млн. Основним висновком доповіді Європейського суду аудиторів, представленої у Верховній Контрольній Палаті, є те, що ЄС повинен терміново покращити підтримку молодих фермерів.

“Це вкрай важливо, якщо ми хочемо забезпечити сталість розвитку сільського господарства на протязі життя багатьох поколінь”, – говорить Янус Войцеховський, польський член ЄСА.

З нової доповіді ЄСА очевидно, що підтримка ЄС для молодих фермерів надто часто побудована на основі неясних припущень. Не вистачає очікуваних результатів і наслідків підтримки. Підтримка повинна бути більш цілеспрямована, інакше вона не сприятиме обміну поколінь в сільському господарстві.

Зазначена аудиторська ревізія проводилася у чотирьох країнах ЄС, де велика частина коштів спрямована на підтримку молодих фермерів, а саме у Франції, Іспанії, Італії та Польщі.

На період 2007-2020 ЄС надав 9,6 млрд євро для підтримки молодих фермерів. Ця сума була спрямована на підвищення конкурентоспроможності агрогосподарств і сприяння інтенсивній зміні поколінь в сільському господарстві. У 2007-2013 роках підтримку ЄС для початку господарювання отримали майже 200 тисяч молодих фермерів.

strefaagro.pl

 

 

Останні новини: